ارتودنسی

درمانهای ارتودنسی به منظور برقراری نظم دندانها و بهبود روابط فکی انجام می شود. با این درمان، نه تنها به زیبایی بیشتر دست پیدا می کنیم، بلکه می توانیم از طریق منظم تر شدن دندانها به رعایت بهداشت کمک نموده و از پوسیدگی های بیشتر که برا اثر نامرتبی ها و درهم بودن آنها ممکن است پدید آید جلوگیری کنیم. این درمان با قرار گرفتن دندانها در محل مناسب و بهبود روابط فکی، علاوه بر فواید بالا سبب تلفظ بهتر حروف و کلمات توسط بیمار و نهایتا حضور موثرتر او در جامعه به دلیل افزایش اعتماد به نفس وی می شود.

بخش تخصصی مشکلات فک و صورت

مشکلات فک و صورت از جمله مشکلاتی هستندی که بخشی از فراد جامعه با آن دست به گریبان هستند. آسیب به فک و صورت طی حوادث، عادات غلط مانند ساییدن و فشردن دندانها بر روی یکدیگر و نیز مشکلات مادرزادی فک و صورت، مانند جلو یا عقب بودن فکها نسبت به یکدیگر بدلیل رشد نامتناسب می توانند منجر به برزو درد در ماهیچه های جویدن و مرتبط با مفصل فکی شوند، مثلا حین جویدن غذا، گردن درد، سردرد، اختلالات خواب و مواردی نظیر آن شوند.

مراجعه به متخصص ارتودنسی و درمان به موقع این مشکلات می تواند به ارتقا کیفیت زندگی فرد کمک کند. گاهی درمان مشکلات فکی باید با کمک جراحی صورت گیرد که در این موارد درمان ارتودنسی به کمک جراح آمده تا نتایج جراحی فک به بهترین شکل حاصل شود.

بخش تخصصی ارتودنسی بزرگسالان

امروزه با نو آوری هایی که در زمینه ارتودنسی صورت گرفته، می توان اینگونه ادعا کرد که درمان ارتودنسی دیگر مختص کودکان نیست بلکه بزرگسالان نیز می توانند برای برخورداری از دندانهایی سالم، منظم و زیبا از این درمان بهره مند شوند.

از سوی دیگر با انواع مختلف وسایل ارتودنسی می توان سلایق مختلف را مد نظر قرار داد، حتی کسانی که تمایل ندارند این وسایل در داخل دهان نمود ظاهری چندانی داشته باشد که این امر از طریق بهره گیری از ارتودنسی نامرئی صورت می گیرد.

بخش تخصصی ارتودنسی کودکان

ارتودنسی یکی از تخصص های دندانپزشکی است که تمرکز آن بر روی تشخیص و درمان مشکلات و بی نظمی های ظاهری دندانها و ناهنجاریهای فکی است. نتایج درمان ارتودنسی می تواند خارق العاده باشد: لبخند زیبا، دندانهای سالم،و از همه مهمتر بهبود کیفیت زندگی فرد.

ارتودنسی پیشگیری و یا ارتودنسی کودکان قادر است بسیار ساده تر از دوران بزرگسالی مشکلات دندانها و فک ها را برطرف نماید زیرا در دوران کودکی می توان از قدرت رشد آنها کمک گرفت و از سوی دیگر مشکلات دندانها هنوز به مرور زمان وخیم تر نشده اند بنابر این می توان آسانتر آنها را برطرف نمود.

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی رشته تخصصی دندانپزشکی است که به تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی و صورت می پردازد. در کلینیک ما در شهریار، انواع درمان های ارتودنسی، از جمله بریس های سنتی و الاینر های شفاف را برای کمک به بیماران برای دستیابی به لبخند صاف و جذاب ارائه می دهد.

تیم ارتودنسی ما بسیار با تجربه هستند و با هر بیمار در تمامی مراحل درمان همکاری نزدیکی دارند تا یک برنامه درمانی دقیق و موفقیت آمیز ایجاد کنند که در نهایت بهترین نتایج ممکن را به همراه داشته باشد.