WeCreativez WhatsApp Support
سریعترین روش پاسخ به سوالات و دریافت مشاوره
👋 سلام ! به چه شکلی میتونم کمکتان کنم؟

Slide بلیچینگ متن بلیچینگ

بلیچینگ

دندانها به دلایل متفاوتی ممکن است زرد و تیره شوند .  دلایلی مانند عدم رعایت بهداشت صحیح ، مصرف مواد غذایی مانند قهوه ، شکلات ، انواع توت ، سیگار کشیدن و  . . . که موجب لکه دار شدن دندانها میشوند .  این تغییر رنگ به علت آن است که با بالا رفتن سن ، مینای دندان تحلیل رفته و لایه ی زرد زیرین که دنتین نام دارد ، بیشتر نمایان میشود .  البته برخی افراد با دندانهای زرد و تیره به دنیا می آیند که در چنین افرادی علت ژنتیکی است . درصورتی که قصد سفیدکردن دندانهایتان را دارید میتوانید از درمانهای خانگی و یا بلیچینگ در مطب دندانپزشک استفاده کنید .

سفید کردن دندان یا بایچینگ درمانی است که در آن بدرنگیها و رنگدانه هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها شده را برطرف نموده و دندان هایی سفید و زیبا را به شما هدیه میکند. بلیچینگ یکی از روش های متداول برای اصلاح طرح لبخند است و برای افرادی که به دنبال داشتن لبخند زیبا با صرف زمان کم هستند، مناسب است. روشی است که به وسیله ی آن میتوان رنگ دندانهایی را که زرد و بد رنگ شده اند به حالت طبیعی برگرداند یا اینکه از حالت طبیعی کمی سفیدتر کرد .  قبل از اقدام به بلیچینگ باید دندانهای پوسیده را ترمیم کنیم و بدانیم که بلیچینگ بر روی پرکردگی ها ، روکش ها ، لامینیت ها تاثیری ندارد و همینطور انجام جرمگیری قبل از بلیچینگ باعث نتیجه بهتر میشود .

وقتی صحبت از بلیچینگ دندان میشود شما سه انتخاب دارید :

  • بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی :

در این روش با استفاده از مواد مخصوص از لثه ها محافظت میشود سپس مواد سفیدکننده با غلظت بالا بر روی دندانها گذاشته میشود . ماده موثره بعضی از این مواد به صورت شیمیایی فعال میشود ، بعضی با نور و بعضی با گرما که فرق چندانی بین آنها وجود ندارد .

  • بلیچینگ در خانه :

در این روش دندانپزشک شما در یک جلسه از فک بالا و پایین قالبگیری میکند و در جلسه بعد یک جفت تری شفاف به شما تحویل داده میشود . که به اندازه میزان موادیکه لازم است روی دندانهای شما بماند تا سفید شود بین دندانها و تری فضا تعبیه شده است و در این جلسه ماده لازم جهت بلیچینگ درخانه به شما داده میشود .

  • ترکیب یک یا دو جلسه کلینیکی به همراه یک پکیج کامل خانگی :

بهترین نتایج زمانی حاصل میشود که هر دو این روشها با هم انجام بگیرد و پس از انجام بلیچینگ در کلینیک  و رسیدن به نتایج مطلوب در زمانی کوتاه ، جهت ماندگار شدن نتایج بلیچینگ در خانه را ادامه دهیم .

در هر سه روش از مواد سفیدکننده ی مبتنی بر پراکسیدهیدروژن استفاده میشود . مواد مورد استفاده در خانه حاوی پراکسید ۳% تا ۱۵% است درحالی که درمطب دکتر از پراکسید ۱۵ % تا %۴۰ استفاده میشود .

مدت زمان و نحوه استفاده از هر ماده متفاوت و خاص خودش میباشد که با توجه به شرایط تجویز میگردد و افزایش و کاهش زمان و مقدار ماده موجب بهتر شدن نتایج نخواهد شد .

سوالات متداول مراجعه کنندگان کلینیک تخصصی دندانپزشکی آرمانی

با بلیچینگ دندان ها چقدر سفیدتر می شوند؟

این سوالی است که هیچ کس نمیتواند به آن پاسخ مشخصی بدهد. ممکن است از یک درجه تا چندین درجه بسته به جنس دندانها و نوع رنگدانه های رسوب کرده بین دندانها متغییر باشد.

بعد از بلیچینگ، دندانها تا چه مدت سفید می مانند؟

این موضوع هم بستگی به بهداشت دهان فرد و هم رزیم غذایی او دارد. استفاده کمتر از غذاها و نوشیدنی های رنگدانه دار کمک میکند دندانها به مدت طولانی تری سفید بمانند. ضمنا بلیچینگ درمانی است که باید هر چند وقت یکبار تکرار شود تا رنگ دندان ها بصورت دایمی سفید بمانند.

فهرست