WeCreativez WhatsApp Support
سریعترین روش پاسخ به سوالات و دریافت مشاوره
👋 سلام ! به چه شکلی میتونم کمکتان کنم؟

دندان پزشکی اطفال

برای مراقبت و سلامت دندان های کودکان باید قبل از رویش اولین دندان ها اقدام کرد زیرا دندان‌ها در سه‌ماهه دوم بارداری مادر، شروع به شکل گیری می‌کنند و در زمان تولد، کودک ۲۰ دندان اولیه دارد که خیلی از آنها به طور کامل در آرواره رشد کرده‌اند ولی ما قادر به دیدن آن ها نیستیم.

مشکلات پوسیدگی دندان‌ها در بزرگسالان به صورت تدریجی از زمان کودکی شکل می‌گیرد، اما میزان مراجعه به دندان پزشک در دوران کودکی بسیار پایین است. بر اساس آمار‌ها حدود ۲۵ درصد از کودکان تا قبل از ورود به مدرسه هیچ گاه از سوی دندان پزشک ویزیت نشده اند، این در حالیست که ۸۰ درصد پوسیدگی دندان‌های کودکان پیش دبستانی و اوایل ابتدایی به دلیل وجود شیارهای عمیق در سطح جونده دندانها اتفاق می‌افتد.

 برای مراقبت و سلامت دهان و دندان در کودکان بهتر است پس از غذا دادن با یک دستمال مرطوب لثه ها را به آرامی تمیز کرده و از ایجاد باکتری جلوگیری کنیم و پس از رویش دندان ها با یک مسواک نرم که مخصوص کودکان و متناسب با سن فرزند شماست، دندان ها را مسواک بزنید و حتما در خرید مسواک و شروع با متخصص دندانپزشکی اطفال مشورت کنید.

بهتر است که اولین ویزیت دندانپزشکی کودکان در اولین سال تولد او باشد. در کلینیک دندانپزشکی آرمانی جهت ویزیت و مشاوره و درمان های متناسب برای فرزندان شما همه روزه متخصصین دندانپزشکی اطفال حضور داشته و در این ویزیت، دندانپزشک نحوه صحیح مسواک زدن و تکنیک‌های استفاده از نخ‌دندان را به شما آموزش داده و دهان او را معاینه خواهد کرد. این ویزیت‌ها شما را با مشکلات احتمالی آشنا کرده و باعث می‌شود کودک به رفتن به دندانپزشکی عادت کند تا وقتی بزرگتر شد دیگر ترسی نداشته باشد.

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های کودکان علاوه بر رعایت بهداشت، تغذیه نیز بسیار تاثیرگذار است.
حتی بچه‌های خیلی کوچک هم اگر والدین عادت‌های تغذیه درست را برای آنها رعایت نکنند، ممکن است دچار پوسیدگی دندان شوند.
والدین باید به بچه‌های کوچک کمک کنند زمان‌ های خاصی را به نوشیدن شیر یا غذای خود اختصاص دهند زیرا مکیدن شیشه شیر در کل روز هم می‌تواند برای دندان‌های آنها مخرب باشد.

فهرست