ونیر کامپوزیتی

ونیر کامپوزیتی روش درمانی می باشد که در آن از مواد پرکننده کامپوزیت برای ایجاد تغییر در شکل دندان ها ، پر کردن شکاف بین دندان ها و یا درمان پوسیدگی و شکستگی روی دندان ها استفاده می شود. کامپوزیت دندان یکی از روش های زیبایی در دندانپزشکی می باشد که توسط افراد دارای مشکلات دندان و زیبایی لبخند مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش که به عنوان کامپوزیت ونیر یا پرکردن زیبایی نیز شناخته می باشد ، نوعی ترمیم می باشد که به عنوان جایگزینی برای روکش های سرامیکی استفاده می شود. دندانپزشک با کمک مواد پر کننده کامپوزیتی ظاهر زیبا و دلخواه را به دندان های شما می بخشد.

درمان ونیر کامپوزیتی

ونیر کامپوزیتی در بین روشهای مورد استفاده برای زیبایی دندان یکی از پر استفاده ترین روش های دندانپزشکی می باشد. کامپوزیت اغلب در دندانپزشکی زیبایی ترجیح داده می شود زیرا می تواند نقص دندان را بدون هیچ گونه تغییری روی دندان ها برطرف کند. کاربرد ونیر کامپوزیتی را می توان در نقایص دندانی که نمی توان از روکش لمینت و تاج استفاده کرد ، ترجیح داد.

ونیر کامپوزیتی چگونه اعمال می شود؟

یکی از بزرگترین مزیت های کاربرد ونیر کامپوزیتی  این است که هیچ دوره آماده سازی برای انجام این فرآیند نیاز نمی باشد. مراحل درمانی کامپوزیت دندان را می توان به شرح زیر ذکر کرد:

اولین مرحله از روند درمان کامپوزیت ونیر ، انتخاب رنگ آن می باشد. رنگ با مشاوره بین دندانپزشک و بیمار انتخاب می شود. در مرحله بعدی سطح دندان ها برای استفاده از کامپوزیت با استفاده از برخی اسید ها و مواد مخصوص خشن تر می شود و مواد مورد نیاز برای اتصال به دندان ها زده می شود.

ونیر کامپوزیتی روند درمان

در طول این روند کامپوزیت برای چسباندن به دندان ها آماده نگه داشته می شود و بر روی دندان چسبانده می شود و کامپوزیت با استفاده از تکنولوژی لیزر روی دندان های شما محکم می شود. پس از این روند نهایی شکل دهی به کامپوزیت آغاز می شود و فرآیند پرداخت انجام می شود و ونیر کامپوزیتی روی دندان ها اعمال می شود.

کل فرآیند کامپوزیت دندان برای هر دندان بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.

آیا استفاده از روش درمانی  ونیر کامپوزیتی ، دندان درد ایجاد می کند؟

روش درمانی ونیر کامپوزیتی کاربردی نیست که باعث دندان درد شود. مسئله دیگری که باید به عنوان دندان درد در کاربرد کامپوزیت به آن پرداخته شود، استفاده از کامپوزیت بر روی دندان های آسیب دیده می باشد. در این حالت استفاده از این روش درمان می تواند در آینده باعث دندان درد شود. اما تیم مجرب و متخصص ما این احتمال را از بین می برد. به عبارت دیگر ، بیمارانی که تقاضای استفاده از ونیر کامپوزیتی را در کلینیک دندانپزشکی آرمانی دارند ، ابتدا باید دندان های پوسیده آنها درمان شود. سایر روش های درمانی همراه با کامپوزیت انجام می شود تا از بروز دندان درد جلوگیری کرد.

طول عمر کامپوزیت ونیر چقدر می باشد؟

طول عمر برنامه دندانپزشکی ونیر کامپوزیتی یکی دیگر از موضوعات مهمی است که علاقه مندان به این روش درمانی را متعجب می کند. همانند سایر برنامه های دندانپزشکی ، مهمترین عامل تاثیر گذار بر روی طول عمر استفاده از کامپوزیت ونیر ، مراقبت از دهان و دندان بیماران می باشد. یکی دیگر از موضوعات مهم و تأثیرگذار بر طول عمر کامپوزیت دندانپزشکی ، تجربه و تخصص پزشک و کیفیت مواد مورد استفاده در برنامه می باشد. در صورت انجام این روش در یک کلینیک دندانپزشکی با تجربه و مراقب منظم از دهان و دندان، از کامپوزیت ونیر می توان به مدت 5 تا 10 سال استفاده کرد.

آیا می توان برنامه کامپوزیت ونیر را در دوران بارداری استفاده کرد؟

کاربرد کامپوزیت ونیر و دوره بارداری یکی از سوالات متداول و پر تکرار در مورد بانوانی می باشد که می خواهند تحت درمان قرار گیرند. کامپوزیت می تواند در دوران بارداری با موفقیت انجام شود و ممانعتی برای استفاده از آن وجود ندارد. به عبارت دیگر، دوره بارداری دوره ای نیست که با استفاده از کامپوزیت دندان تحت تأثیر قرار گیرد.

چه کسانی می توانند از کامپوزیت ونیر استفاده کنند؟

شرایطی که در آن برنامه ونیر کامپوزیتی اعمال می شود موضوع مهم دیگری است که توسط افراد متخصص مورد بررسی قرار می گیرد. این واقعیت که برنامه کامپوزیت از سایر روش های زیبایی دندانپزشکی مقرون به صرفه تر می باشد، توجه در مورد این روش را افزایش می دهد. اطلاعات در مورد شرایط بیمارانی که می توانند از کامپوزیت ونیر استفاده کنند به شرح زیر می باشد:

 1. فرآیند ونیر کامپوزیتی می تواند برای افرادی اعمال شود که دندان آنها رنگ و شکل دلخواه را ندارد. بعد از انجام این روش درمانی، دندان ها به رنگ و شکل دلخواه تغییر می کنند.
 2. کامپوزیت دندان برای افرادی که دندانهایشان کوتاه تر از حد معمول می باشد و یا دندان های شکسته دارند قابل استفاده می باشد.
 3. ونیر کامپوزیتی می تواند برای افرادی که در زیبایی دندان های خود نقص دارند اعمال شود.
 4. کامپوزیت دندان می تواند برای درمان فاصله بین دندان ها استفاده شود.(برای درمان دیاستما)
 5. ونیر کامپوزیتی پوسیدگی را در افرادی که دندان هایشان پوسیدگی شدید دارد، ترمیم می کند.
 6. دندان افرادی که طول نامتقارن دارند با استفاده از کامپوزیت می توانند به شکل ایده آل دست یابد.

درمان شکستی درمان ونیر کامپوزیتی

اینکه آیا ساختار دندان فرد مورد نظر برای استفاده از دندان کامپوزیت مناسب است یا خیر ، پس از معاینه مشخص می شود. به منظور ارائه خدمات با بهترین کیفیت برای کامپوزیت دندان و سایر کاربردهای دندانپزشکی ، کلینیک ما با تیمی مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

مشاوره آنلاینتو همین الان رزرو کن

برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

چرا ونیر کامپوزیتی ترجیح داده می شود؟

دلایلی که برنامه ونیر کامپوزیتی ترجیح داده می شود، دلایلی می باشد که مزایای برنامه را در اولویت قرار می دهد. علاوه بر مزایای شخصی استفاده از کامپوزیت دندان ، مزایای کلی برنامه را می توان به شرح زیر ذکر کرد:

 1. استفاده از کامپوزیت دندان در مقایسه با سایر کاربردهای زیبایی دندان یک کاربرد بسیار اقتصادی و به صرفه می باشد.
 2. استفاده از کامپوزیت دندان در مدت زمان کوتاهی قابل انجام می باشد.
 3. تصویری که پس از استفاده از کامپوزیت دندان به دست می آید ، ظاهری کاملاً طبیعی می باشد و با دندان های دیگر تفاوت چندانی ندارد.
 4. کاربرد کامپوزیت روش درمانی کاملا بدون درد می باشد ولی در صورت درخواست بیمار از بی حسی موضعی در کلینیک دندانپزشکی آرمانی استفاده می شود.
 5. استفاده از کامپوزیت دندان برای از بین بردن لکه ها قابل استفاده می باشد و همچنین از لکه شدن و تغییر رنگ دندان ها نیز جلوگیری می کند.
 6. در کامپوزیت دندان ، هیچ فرآیندی مانند تراش روی دندان ها انجام نمی شود.
 7. از آنجا که کاربرد کامپوزیت کمترین آسیب را به دندان می زند ، می توان این روش را بیش از یک بار انجام داد.
 8. روند کامپوزیت دندان باعث سایش دندان ها نمی شود.
 9. استفاده از کامپوزیت می تواند لبخند کاملی را به افرادی که دندان شکسته دارد هدیه دهد.
 10. هر چقدر هم که مراقبت انجام شود، دندان ها به مرور زمان زرد می شوند. کاربرد کامپوزیت سفید بودن دندان ها را تضمین می کند.
 11. یکی دیگر از مزایای استفاده از کامپوزیت دندان این است که از دندان در برابر لک شدن محافظت می کند.

یکی از پرتکرار‌ترین سوالاتی که درباره ونیر کامپوزیتی پرسیده می شود ، این سوال می باشد که آیا این برنامه می تواند در دوران بارداری انجام شود؟ کامپوزیت ونیر را می توان در دوران بارداری نیز استفاده کرد و عوارض جانبی ندارد.

کامپوزیت دندان برای افرادی که دندان های کوچک دارند یک روش زیبایی بسیار سودمند می باشد. اگر دندان ها کوتاه‌تر از حد معمول باشند ، ممکن است باعث شود سن فرد مورد نظر مسن تر باشد. کاربرد ونیر کامپوزیتی یک فرآیند بسیار مناسب برای از بین بردن این وضعیت است.

 

کامپوزیت ونیر قبل و بعد درمان

پس از استفاده از درمان کامپوزیت باید به چه مواردی توجه شود؟

مواردی که پس از استفاده از ونیر کامپوزیتی باید مورد توجه قرار گیرد به شرح زیر می باشد:

 • پس از استفاده از ونیر کامپوزیتی ، بیمار باید سعی کنید دقیقاً توصیه های دندانپزشک را دنبال کند.
 • پس از استفاده از ونیر کامپوزیتی ، نباید مواد غذایی سخت و محکم مصرف کنید.
 • باید بیشتر به مراقبت های دهان و دندان خود توجه داشته باشید.
 • بهداشت دهان و دندان باید به طور منظم رعایت شود.
 • عاداتی مانند جویدن ناخن ، گاز گرفتن مداد ، برش نوار چسب و دندان قروچه به دندان ها آسیب می رساند.
 • در صورت رعایت موارد ذکر شده ، از ونیر کامپوزیتی می توان برای مدت 5 تا 10 سال استفاده کرد.

 

روند درمان ونیر کامپوزیتی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان درمان ونیر کامپوزیتی یکی از بیشترین مواردی است که توسط افراد مرتبط با موضوع تحقیق شده است. با پیشرفت فناوری کاربرد کامپوزیت ونیر به روشی تبدیل شده است که می توان آن را خیلی سریعتر روی دندان ها استفاده کرد. مدت زمان قرار دادن کامپوزیت ونیر برای هر دندان بین 30 دقیقه تا 60 دقیقه متغیر است. اگر تعداد دندان هایی که باید روی آنها کامپوزیت اعمال شود افزایش یابد یا اگر نیاز به استفاده از روش های درمانی دیگر روی دندان ها می باشد ، ممکن است مدت زمان انجام روش درمانی طولانی‌تر شود.

آیا بعد از استفاده از ونیر کامپوزیتی ، تغییری در رنگ دندان ها ایجاد می شود؟

پس از استفاده از ونیر کامپوزیتی ، تغییر رنگ در دندان ها امکان پذیر می باشد. اگر بعد از مدتی تغییر رنگ در مواد کامپوزیتی ایجاد شود، می توان با انجام پرداخت براق کننده، تغییر رنگ روی دندان ها را از بین برد.

افرادی که ونیر کامپوزیتی را انجام می دهد باید هر 6 ماه از نظر سلامت دندان معاینه شوند و در این معاینه ها بررسی می شود که آیا مواد کامپوزیتی تغییری در رنگ داشته است یا خیر. اگر تغییر رنگ روی کامپوزیت ها اتفاق افتاده باشد دندانپزشک طی یک پرداخت ساده و کوتاه مدت آنها را به شکل و رنگ روز اول باز می گرداند.

درمان فاصله بین دندان ها و کامپوزیت ونیر

معایب ونیر کامپوزیتی :

معایب استفاده از کامپوزیت دندان ، از جمله عواملی می باشد که میزان استفاده از این روش درمانی را کاهش می دهد. معایب کاربرد ونیر کامپوزیتی را می توان به شرح زیر ذکر کرد:

 • بزرگترین نقص کاربرد کامپوزیت ونیر این است که این برنامه راه حلی برای هر مشکل زیبایی در دندانپزشکی نمی باشد، یعنی این روش درمانی برخی از مشکلات را به راحتی و بدون درد حل می کند ولی برای درمان برخی از مشکلات هیچ کاربردی ندارد.
 • از دیگر معایب کاربرد کامپوزیت دندان این است که در صورت عدم استفاده مجدد از کامپوزیت دندان ، طول عمراین روش درمانی کمتر از سایر روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد.
 • کامپوزیت ونیر نیاز به توجه و مراقبت بیشتری نسبت به سایر روش های دندانپزشکی زیبایی دارد و مراقبت منظم از بهداشت دهان و دندان باید با جدیت بیشتری انجام شود.

ونیر کامپوزیتی در کلینیک دندانپزشکی آرمانی با انتخاب مواد با بالاترین کیفیت و همراه با تیم متخصص ما به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

مشاوره رایگان کامپوزیت

برای دریافت مشاوره در خصوص کامپوزیت‌ها با ما در ارتباط باشید.

رضایت مشتری از درمان ونیر کامپوزیت در کلینیک دندانپزشکی آرمانی


دریافت نوبت آنلاین

"*" indicates required fields

YYYY slash MM slash DD