ایمپلنت دندان

از بین بردن حفره بین دندان ها با ایمپلنت دندان

از بین بردن حفره بین دندان ها با ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان گزینه ای بادوام و با ظاهری طبیعی برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. دندانپزشکان قبلاً دندان های از دست رفته را با پل یا دندان مصنوعی جایگزین می کردند، اما کاشت دندان با استفاده از فناوری های جدید گزینه درمانی بهتری می باشد. علاوه بر این، دکتر سعید ایپک چی متخصص پروتزهای دندانی، ایمپلنت و زیبایی و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی می گوید: زیبایی و کارآمدی ایمپلنت دندان همانند دندان های طبیعی می باشد.

اجزای ایمپلنت دندان

کاشت دندان شامل سه قسمت مجزا می شود:

  • – پیچ تیتانیومی (که به آن ایمپلنت گفته می شود) در استخوان فک قرار می گیرد و جایگزین ریشه اصلی دندان از دست رفته می شود.
  • – تاج دندان که از جنس سرامیک می باشد.
  • – اتصال دهنده ای که تاج و ایمپلنت را به یکدیگر متصل می کند، به این اتصال دهنده اباتمنت می گویند.

کاشت دندان بر خلاف دندان مصنوعی که قابل برداشت است، دائمی می باشد. یکی از دلایل اصلی برای اینکه بیش از 3 میلیون آمریکایی کاشت دندان را انتخاب کرده و بیش از 500000 نفر هر ساله این عمل را انجام می دهند، ایمپلنت دندان به استخوان فک پیوند زده می شود و باعث می شود ایمپلنت ها دوام بیشتری نسبت به سایر گزینه های درمانی داشته باشد.

بیشتر بخوانید
اگر من به طور مرتب مسواک می زنم و نخ دندان می کشم ، آیا هنوز هم به جرم گیری دندان نیاز دارم؟

ایمپلنت به طور معمول در دو مرحله انجام می شود:

 جراح دهان ، پریودنتیست یا دندانپزشک عمومی، به طور کلی در حالی که شما تحت بی حسی موضعی هستید، کاشت را در فک شما قرار می دهد. تا زمان بهبودی کامل لثه ها از پروتز یا نگهدارنده موقت پارسیل استفاده می کنید که این کار چند ماه طول می کشد. سپس دندانپزشک یک تاج سرامیکی را به ایمپلنت وصل می کند. قرار دادن هر ایمپلنت کمتر از 30 دقیقه طول می کشد.

پایه ایمپلنت

در مقایسه با بریج که اغلب باید پس از 10 سال تعویض شود، ایمپلنت های دندان خراب نمی شوند. کاشت دندان با دندان های سالم تداخل ندارد و با مراقبت مناسب، بیشتر آنها یک عمر دوام می آورند. بیشتر شرکت های بیمه هزینه روش درمانی ایمپلنت را تقبل نمی کنند.

دکتر سعید ایپک چی می گوید ، بیماران به کاشت دندان به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت در سلامت دهان و دندان خود نگاه می کنند.

میزان موفقیت ایمپلنت دندان حدود 95٪ است و برای افرادی که از سلامت کافی برای انجام اقدامات معمول دندانپزشکی برخوردار می باشند، گزینه مناسبی می باشد. اما ایمپلنت دندان برای همه بیماران روش درمانی مناسبی نمی باشد. دندانپزشکان در مورد انجام ایمپلنت دندان برای افراد مبتلا به بیماری های لثه یا بیمارانی که استخوان کافی برای حمایت از کاشت تیتانیوم ندارند، احتیاط می کنند. برای انجام ایمپلنت دندان محدودیت سنی وجود دارد، برای اجرای این روش درمانی رشد استخوان فک بیماران باید کامل شده باشد.

از دکتر خود بپرسید

اگر دندانپزشک شما ایمپلنت را توصیه می کند ، دکتر سعید ایپک چی پیشنهاد می کند قبل از تعیین وقت این سوالات را از او بپرسید.

آیا مشکلات پزشکی یا سبک زندگی من می تواند این روش درمانی را با مشکل روبرو کند؟

 افرادی که دارای برخی مشکلات بهداشتی مانند دیابت کنترل نشده و بیماری های قلبی و بیمارانی که سیگاری هستند ممکن است نیاز به معاینه یا آزمایش بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی در باغستان

چه کسی ایمپلنت دندان را انجام می دهد؟

بسته به پیچیدگی مراحل درمان ، دندانپزشک ممکن است شما را به یک جراح دهان یا دندانپزشک پروتز برای قرار دادن ایمپلنت ها ارجاع دهد.

کاشت دندان در کجا و چگونه ساخته می شود؟

برای اطمینان از ساخت کاشت با کیفیت در آزمایشگاه های معتبر توسط یک تکنسین دندانپزشکی واجد شرایط ، قبل از آغاز روند درمان، در مورد گواهینامه ها ، مواد و آموزش کارکنان آزمایشگاه سوال کنید.

مرحله آخر کاشت دندان

چقدر طول می کشد تا جراحی ایمپلنت بهبود یابد؟

دکتر سعید ایپک چی می گوید: “فک بالا دیرتر از فک پایین بهبود می یابد و لثه ها 2 تا 4 ماه پس از قرار دادن ایمپلنت بهبود می یابند.”

برای مشاوره و انجام ایمپلنت با مناسب ترین قیمت می توانید با کلینیک دندانپزشکی آرمانی تماس بگیرید. ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی آرمانی توسط متخصصین با تجربه و بهترین کیفیت انجام می شود.


دریافت نوبت آنلاین

"*" indicates required fields

YYYY slash MM slash DD

اطلاعات نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید