ارتودنسی متحرک

در این مقاله به مزایا و مشکلات ارتودنسی متحرک خواهیم پرداخت. مطالعات نشان می دهد که لبخند زیبا می تواند تأثیر قابل توجهی در عزت نفس ، اعتماد به نفس و سلامت کلی افراد داشته باشد. لبخند زیبا و آراسته باعث می شود در هنگام معاشرت و روابط اجتماعی در محیط کاری، معاشرت با دوستان و محیط های تجاری مورد توجه قرار بگیرید. در کلینیک دندانپزشکی آرمانی، ما تلاش می کنیم با بالاترین کیفیت روش های ارتودنسی را در یک محیط سالم و بهداشتی به بیماران خود ارائه دهیم. حال ، بیایید “درمان ارتودنسی متحرک” را بررسی کنیم ، که در زندگی روزمره شما استفاده می شود و در موقعیت هایی که توسط ارتودنتیست مناسب تشخیص داده شود ، مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان ارتودنسی متحرک ، درمانی است که با دستگاهی که در برنامه های ارتودنسی در داخل و یا خارج دهان وارد می شود ، انجام می شود. بیمار به  راحتی می تواند هر زمان که بخواهد ابزار ارتودنسی را استفاده کند. در این درمان که بیشتر توسط بزرگسالان ترجیح داده می شود، ساختار دندان و فک بیمار باید برای درمان مناسب باشد. با استفاده از ارتودنسی متحرک مشکلات دندان و فک در مراحل اولیه با سرعت بیشتری درمان می شود.

با استفاده از دستگاه ارتودنسی متحرک بیمار می تواند سیم را از دهان خارج کند و به راحتی دندان های خود را تمیز کند. استفاده از این درمان اثرات خود را به سرعت نشان می دهد. درمان ارتودنسی متحرک راه حل های مختلفی را برای تمامی روش های ارتودنسی ، از وسایل بزرگ کننده فک گرفته تا الاینر های شفاف ارائه می دهد.

ارتودنسی متحرک

مشاوره آنلاینتو همین الان رزرو کن

برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

چرا از درمان ارتودنسی متحرک انجام می شود؟

درمان ارتودنسی متحرک برای کمک به رشد فک در کودکان و اطمینان از قرار گرفتن دندان ها در موقعیت صحیح استفاده می شود. در موارد اختلالات پیشرفته فک ، با استفاده از دستگاه های قابل جابجایی به ترازبندی مناسب دندان ها کمک می کند. علاوه بر وسایل قابل جابجایی ، درمان را می توان با بریس های ثابت نیز پشتیبانی کرد. خانواده ها برای معالجه ناهنجاری های صورت که در فرزندان خود مشاهده می کنند ، باید از سنین پایین مراجعه به دندانپزشک را شروع کنند.

درمان ارتودنسی متحرک برای اصلاح اختلالات نیش ، گشاد کردن فک بیماران مبتلا به تنگی فک ، پر کردن فضای خالی دندان از دست رفته ، اصلاح اختلالات فک ، جلوگیری از مشکلاتی مانند دندان قروچه و ساییدن دندان استفاده می شود. به دلیل این که ارتودنسی ثابت توسط بیمار قابل کنترل نیست و به نگهداری بیشتری نیاز دارد ، ممکن است ارتودنسی متحرک ترجیح داده شود. بیمارانی که می خواهند هر زمانی که خواستند از دستگاه خود استفاده کنند یا می خواهند زندگی روزمره آنها تحت تأثیر استفاده از بریس قرار نگیرد ، می توانند از درمان ارتودنسی متحرک استفاده کنند.

ارتودنسی متحرک شفاف

مشاوره رایگان ارتودنسی

برای دریافت مشاوره در خصوص ارتودنسی با ما در ارتباط باشید.

روند درمان ارتودنسی متحرک

درمان ارتودنسی متحرک با اطلاع خانواده از اختلالات فک در فرزندان آغاز می شود. در درمان ارتودنسی که تشخیص زودرس بسیار مهم است ، از وسایل ارتودنسی با قابلیت جابجایی در زمان رشد فک استفاده می شود.

روش درمانی برای اختلالات فک با اولین معاینه در کلینیک انتخاب می شود. حداکثر محدوده سنی که می توان از این نوع درمان استفاده کرد، محدوده سنی 11 تا 12 سالگی می باشد.

با استفاده از ابزار ارتودنسی متحرک همراه با ارتودنسی ثابت ، فک و دندان ها به موقعیت مورد نظر هدایت می شوند. استفاده از ابزار ارتودنسی متحرک با توصیه و نظر پزشک استفاده می شود. اگر از ارتودنسی متحرک که به راحتی توسط بیمار برداشته می شود استفاده نشود ، طول دوره درمان طولانی می شود.

در طول دوره درمان خود ، باید اطمینان حاصل کنید که بهداشت دهان و دندان شما به درستی رعایت می شود. بهداشت دهان و دندان شامل مسواک زدن روزانه و استفاده از نخ دندان ، پرهیز از مصرف برخی از غذاها و نوشیدنی ها ، مراجعه منظم به دندانپزشک عمومی و انجام کارهایی است که متخصص ارتودنسی به شما پیشنهاد می دهد. فرایند درمان ارتودنسی به تلاش قابل توجهی نیاز دارد و رمز موفقیت درمان صبر می باشد. در عین حال ، روند درمان باید مطابق با برنامه ریزی انجام شده با متخصص ارتودنسی شما ادامه یابد. مراجعه منظم به دندانپزشک بسیار مهم است!

ارتودنسی متحرک در کودکان و اطفال


دریافت نوبت آنلاین

"*" indicates required fields

YYYY slash MM slash DD