ایمپلنت دندان چیست ؟

اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می شود. ایمپلنت پایه ایست که موجب نگهداری روکش دندان در محیط دهان می شود لذا هیچگونه وابستگی به ریشه دندان های مجاور خود ندارد و از استحکام کافی برخوردار است و به عنوان جایگزین دائمی برای دندان از دست رفته کاربرد دارد.

کاشت دندان مناسب چه کسانی است؟

درمان ایمپلنت دندان به عنوان جایگزینی دائمی برای دندان از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد. درمان ایمپلنت برای جایگزینی دندان از دست رفته انجام می شود. علاوه بر این با درمان کاشت دندان، فشار از روی دندان های باقیمانده کاهش می یابد و ساختار استخوان فک ترمیم می شود. کاشت دندان به طور کلی بر سلامت دهان و دندان تأثیر مثبتی دارد. این روش درمانی از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری می کند.

درمان ایمپلنت دندان ، ظاهری طبیعی دارد. علاوه بر این با استفاده از ایمپلنت دندان، اعتماد به نفس افراد افزایش می یابد. افرادی که به دلیل از دست دادن دندان اعتماد به نفس خود را از دست می دهند، پس از انجام این روش درمانی ، اعتماد به نفس آنها افزایش می یابد و با خوشحالی لبخند خواهند زد. علاوه بر زیبایی کاشت دندان ، بر گفتار و غذا خوردن شما نیز تأثیر مثبتی خواهد داشت. دلیل این امر این است که کاشت دندان محکم با استخوان فک پیوند خواهد خورد.

نمای زیبا از دندان کاشته شده در دهان و لثه

جنس ایمپلنت های دندانی چیست؟

ماده ای که در ساخت ایمپلنت دندان استفاده می شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می شود. این قطعات از جنس تیتانیوم هستند که دارای تطابق بیولوژیک با بدن می باشند و هیچگونه واکنش آلرژیک با بدن ندارند. تیتانیوم باعث ایجاد یک لایه محافظ در برابر خوردگی و تحلیل بر روی سطح خود می شود. خاصیت غیر مغناطیسی بودن آن و مقاومت در برابر اکسیژن و ترکیبات اسید و نمک شرایط لازم را برای استفاده از آن در ساختار استخوان فراهم می کند

خوشبختانه ۹۸ درصد از جراحی ها با موفقیت انجام شده و نتیجه خوبی حاصل می شود .

مدت زمان درمان ایمپلنت

مدت زمان درمان کاشت دندان کاملا به شرایط بیمار بستگی دارد و برای همه بیماران یکسان نیست  از این رومدت زمان تقریبی درمان در جلسه مشاوره و ویزیت توسط جراح مشخص میشود.

مدت زمان جوش خوردن با توجه به کیفیت استخوانی از سه تا شش ماه طول می کشد که در فک پایینی به جهت کیفیت بهتر استخوان ۳ الی ۴ ماه و در فک بالا ۴ الی ۶ ماه زمان لازم است. البته انجام جراحی های همراه کاشت دندان نظیر سینوس لیفت ، پیوند استخوان و bone expansion می توانند در تعیین زمان تحویل روکش ایمپلنت و افزایش یا کاهش آن موثر باشند .

ایمپلنت ها از نظر برند با هم چه تفاوتی دارند؟

امروز شاید بتوان گفت حدود دویست نوع کاشت دندان در بازارهای جهانی وجود دارد ولی معیار خوبی ایمپلنت، بر اساس پاسخ بافتهای پذیرنده کاشت دندان نسبت به آن می باشد که موفقیت کاشت دندان را تعیین می کند.

میزان اعتبار کاشت دندان به فاکتور هایی از قبیل: قدمت، پژوهش های انجام شده و درصد موفقیت آن بستگی دارد. برند های معتبر مطالعات پژوهشی زیادی انجام می دهند تا بتوانند در هر شرایطی نیاز بیمار را برطرف سازند.

همانطور که ذکر شد پایه های ایمپلنت ها از جنس تیتانیوم هستند و تنها درصد خلوص و سطح آن ها با یکدیگر فرق دارد ، در صورتی که درصد خلوص پایینی داشته باشد از سطح قیمت پایین تری برخوردار بوده و عمر کمتری دارد در نتیجه احتمال شکست در درمان با این نمونه ها بیشتر خواهد بود. بهتر است از برند های کوچک که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و شهرت زیادی ندارند استفاده نشود.

ایمپلنت دندان در شهریار

ایمپلنت دندان در شهریار یک گزینه محبوب برای بیمارانی است که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند. ایمپلنت دندانی یک پایه فلزی کوچک از جنس تیتانیوم است که با جراحی در استخوان فک قرار می گیرد تا جایگزینی برای ریشه دندان از دست رفته باشد. هنگامی که ایمپلنت به استخوان فک به طور کامل متصل شد، یک روکش دندان سرامیکی به پست متصل می شود و جایگزینی مطمئن و دائمی برای دندان از دست رفته می شود.

ایمپلنت دندان در شهریار توسط متخصصان جراح فک و صورت که تجربه بالایی در جراحی ایمپلنت دارند انجام می شود. ایمپلنت های دندانی برای بیمارانی که می خواهند عملکرد و ظاهر دندان های طبیعی خود را بازیابند، گزینه بسیار خوبی است. موفقیت و کیفیت ایمپلنت دندان در شهریار صددرصد تضمین شده است، اگر در مورد ایمپلنت سوالات بیشتری دارید می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.

روش های مختلف کاشت دندان چیست؟

روش های کاشت  به دو صورت است:

•           با برش لثه (flap)

•           بدون برش لثه (flapless)

در روش اول جراح لثه را برش می دهد تا به قسمت مرزی استخوان برسد و از آن نقطه اقدام به جایگذاری کاشت دندان می نماید. زمانی از این روش استفاده می شود که استخوان باریک است و باید دید مستقیم به استخوان داشت.

کاشت دندان با این روش به این صورت است که با استفاده از تصاویر اسکن دهان و CBCT، فک بیمار در نرم‌افزار شبیه‌سازی می‌شود و مناسب ‌ترین موقعیت کاشت ایمپلنت با اطلاع از نوع فک بیمار و محل سینوس و عصب معین می‌شود و این طرح به‌وسیله جراح لثه تایید می‌شود. در این روش محل قرارگیری دندان کاشتنی با دقت بالا به‌اندازه قطر ایمپلنت پانچ می‌شود و از همان ناحیه ایمپلنت دندان قرار داده می‌شود. به این روش که اصطلاحا کاشت ایمپلنت بدون برش لثه گفته می‌شود.

نمای شماتیک کاشت دندان

جراح باید از وضعیت آناتومیک استخوان زیر اطلاع کافی داشته باشد و به همین دلیل انجام CBCT ضروری است. ویژگی‌های این روش برای دندان‌پزشکان و بیماران راحت بودن قبل و بعد از جراحی بیمار و کم شدن صدای دستگاه کاشت دندان و کاهش مراقبت‌های پس از جراحی است، چراکه لثه برش داده نمی‌شود و بخیه‌ای زده نمی‌شود. همچنین امکان کاشت ایمپلنت و نصب روکش در یک جلسه انجام می‌شود که خود مستلزم داشتن شرایط استخوانی خاصی می باشد .

متخصص ایمپلنت در شهریار

سیستم ایمپلنت در مقایسه با روکش‌ها، بریج‌ها و پروتزهای کام که برای مدت طولانی استفاده می‌شوند، روش درمانی مؤثرتر، مفید، بادوام و ایمن تری است. ماده مورد استفاده در ساخت ایمپلنت تیتانیوم است. برای کاشت ایمپلنت می توانید از متخصص ایمپلنت در شهریار و کلینیک آرمانی راهنمایی بگیرید.

کاشت ایمپلنت دندان

در مرحله کاشت ایمپلنت دندان ابتدا معاینات بالینی و  معاینات پزشکی انجام می شود. قبل از شروع درمان، اطمینان حاصل می شود که اطلاعات دقیق و روشنی در مورد بیمار به دست آمده است.

آیا بهتر است فضای بی دندانی با کاشت ایمپلنت دندان جایگزین شود یا اینکه با تراش دندانهای مجاور و پایه قرار دادن آنها پر شود؟

قطعا ایمپلنت درمان ارجح است. با اینکه ممکن است به نظر بیاید که درمان با ایمپلنت هزینه بیشتری دارد ولی در طول زمان به طور قطع درمان ارزانتری برای فرد است، زیرا :

•           دندانهای مجاور فرد را دست نخورده نگه می دارد و از تحلیل استخوان نیز جلوگیری میکند.

•           با تراش دندانهای مجاور کم کم آنها نیز مستعد پوسیدگی می شوند و در طول چندین سال یک یا چند عدد از دندانهای پایه از بین می روند و طول ناحیه بی دندانی بلندتر می شود و همچنین در طول زمان استخوان ناحیه بی دندانی نیز تحلیل می رود. در حالیکه با جایگزینی ناحیه بی دندانی با ایمپلنت دندانهای مجاور آسیب نمی بینند و استخوان آن ناحیه نیز از بین نمی رود.مراحل کاشت دندان

مراحل کاشت:

۱-         جلسه ویزیت، معاینه دهان و دندانها و بررسی شرایط لثه و استخوان در عکس رادیوگرافی

۲-         کشیدن دندان و در صورت امکان نصب همزمان پایه کاشت دندان (در این مرحله با تشخیص متخصص و جراح فک و صورت  ممکن است درمان های مکمل نیز انجام شود)

۳-         قالبگیری

۴-         امتحان قالب در دندان و تحویل روکش

نکته مهم اینکه در هنگام کار در ناحیه جلوی دهان میتوانیم با ساخت پلاک برای شما، لبخندتان را در تمامی مراحل انجام درمان کاشت حفظ نماییم.

 ایمپلنت دندان چند مرحله دارد

به طور کلی ایمپلنت دندان ۴ مرحله کلی دارد که هریک از این مراحل به بخش های مختلف تقسیم می شود.

۱- معاینه و برنامه ریزی

در این مرحله، یک معاینه دقیق داخل دهانی در ارتباط با شرایطی مانند لثه، ارتباط فک پایین و بالا و دندان ها انجام می شود. تعداد ایمپلنت هایی که قرار است کاشته شود و پروتزی که باید روی ایمپلنت ساخته شود، با برنامه ریزی جراح فک و صورت و دندانپزشک تعیین می شود. علاوه بر رادیوگرافی های کلاسیک، توموگرافی سه بعدی در موارد پیچیده توصیه می شود و مدل فک در دستگاه مخصوصی تهیه می شود و نواحی کاشت ایمپلنت با حداقل خطا برنامه ریزی می شود.

 

۲- جراحی

این عمل باید توسط دندانپزشک و تیمی که آموزش های مورد نیاز برای ایمپلنت دندان را دیده اند، انجام شود. کاشت ایمپلنت مانند سایر درمان های دندانپزشکی با بی حسی موضعی انجام می شود. پس از بی حسی کامل دهان ، برش کوچکی روی لثه ایجاد می شود و شکافی که ایمپلنت در آن قرار می گیرد با ابزار مناسب در استخوان ایجاد می شود. ایمپلنت با استفاده از ابزارهای مخصوص در این سوکت استوانه ای قرار می گیرد. نسبت به تعداد ایمپلنت هایی که قرار است انجام شود، این روش ممکن است چندین ساعت طول بکشد.

 

۳- مرحله بهبودی

پس از کاشت ایمپلنت، مدتی طول می کشد تا ایمپلنت با استخوان فک یکپارچه شود و پیوند بخورد. این بازه زمانی برای فک پایین ۲ تا ۲.۵ ماه و برای فک بالا ۳ تا ۴ ماه است. در این مدت می توان از پروتز موقت را برای بیمار استفاده کرد. بیماران می توانند تغذیه طبیعی خود را بدون جویدن مستقیم روی ایمپلنت ادامه دهند.

 

۴- قرار دادن ایمپلنت

یک درمان موفقیت آمیز نیاز به برنامه ریزی مناسب دارد. بدون شک بسیار اهمیت دارد که عملیاتی که قرار است انجام شود توسط تجهیزات پیشرفته و تیم مجرب انجام شود. ایمپلنت مانند سایر درمان های دندانپزشکی با بی حسی موضعی انجام می شود. در مواردی که استخوان فک کافی نیست یا در بیمارانی که به شدت استرس دارند، عمل به راحتی تحت بیهوشی عمومی یا آرام بخشی انجام می شود.

 

۵- ساخت پروتز

پس از اتمام دوره بهبودی و احاطه کامل ایمپلنت با استخوان جدید و سازگاری با استخوان فک ، پروتز آن روی ایمپلنت قرار می گیرد. پروتز را می توان به صورت تاج، بریج و پروتز جزئی یا کامل روی ایمپلنت دندان قرار داد.

 

درمان دندانپزشکی ایمپلنت دندان چه مدت عمر می کند؟

هزاران نفر که تحت درمان ایمپلنت دندان قرار می گیرد ، تحقیقات زیادی در مورد طول عمر درمان ایمپلنت انجام می دهند. بر این اساس طول عمر درمان ایمپلنت که توسط یک پزشک با تجربه انجام می شود ، بین ۲۰ تا ۳۰ سال متغیر می باشد. عوامل مختلفی در طول عمر درمان ایمپلنت تأثیرگذار می باشد. بر این اساس ، عواملی مانند استفاده صحیح از دندان کاشتنی و نگهداری مناسب از ایمپلنت از جمله عواملی می باشد که به طور مستقیم بر طول عمر کاشت دندان تأثیر می گذارد.

عمر درمان ایمپلنت

درمان دندان با استفاده از ایمپلنت چند سال عمر خواهد کرد؟

برای اینکه این روش درمانی تأثیر مثبتی بر روی افراد بگذارد، با این نکته باید توجه شود که درمان صحیح و متناسب با نیاز های بیمار انجام می شود. بر این اساس ، اگر افراد بعد از درمان ایمپلنت مراقبت های منظم بهداشت دهان و دندان را انجام دهند و آنچه را که پزشک توصیه می کند به درستی انجام دهند ، کاشت دندان تا سال ها بدون مشکل به کار خود ادامه خواهد داد.

در صدر سوالات افرادی که قصد کاشت دندان را دارند پرسیده می شود و تحقیق می کنند ، سوالاتی از قبیل طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است ، کاشت دندان چه مدت عمر می کند، می باشد. تا زمانی که از ایمپلنت های دندان مراقبت کافی انجام شود ، عمر کاشت دندان به طور متوسط ​​بین ۲۵ تا ۳۰ سال متغیر می باشد. برای افزایش طول عمر ایمپلنت بسیار اهمیت دارد که دندان کاشتنی به روش صحیحی نگهداری شود و از توصیه های پزشک پیروی کنید. در غیر این صورت ، طول عمر کاشت دندان بسیار کوتاه خواهد بود.[۲]

چه چیزی طول عمر درمان ایمپلنت را تعیین می کند؟

یک دندانپزشک با تجربه و ایمپلنت با کیفیت باعث انجام یک برنامه درمانی موفق می شود ، اگر نسبت استخوان فک بیمار برای درمان ایمپلنت مناسب باشد ، دندان های بیمار به طور منظم کاشته می شوند و تحت کنترل باشند.

چه عواملی باعث کاهش طول عمر کاشت دندان می شود؟

عوامل مختلفی وجود دارد که طول عمر درمان ایمپلنت را کاهش می دهد. این مشکلات در مدت زمان کوتاهی در افرادی که دارای بیماری های لثه می باشند خود را نشان می دهد. افرادی که از سیگار و الکل استفاده می کنند مانند دندان های طبیعی خود با مشکلاتی در کاشت دندان دندان نیز مواجه می شوند. اختلالات ضربه دندان و سایر اختلالات موثر بر کیفیت استخوان می تواند به طور قابل توجهی عمر کاشت را کاهش دهد.

یک ایمپلنت بسیار عالی

انجام صحیح درمان کاشت دندان با یک برنامه ریزی صحیح یکی از مهمترین دلایلی می باشد که باعث افزایش طول عمر کاشت دندان می شود. از نظر درمان موفقیت آمیز کاشت دندان ، تنها معیار اطمینان از همجوشی ایمپلنت با استخوان در پایان دوره مورد نیاز نیست ، بلکه جلوگیری از مشکلات میان مدت و طولانی مدت است که ممکن است به دلیل برنامه ریزی نا مناسب در کاشت ایجاد شود.

مزایای ایمپلنت های دندانی

برای اکثر بیماران، مزایای ایمپلنت های دندانی بیشتر از معایب آن است. ما ایمپلنت دندان را توصیه می کنیم زیرا:

ایمپلنت های دندانی مادام العمر دوام دارند.

در حالی که ایمپلنت های دندانی سرمایه گذاری در هزینه و زمان هستند، اما درصد موفقیت بسیار بالایی دارند و برای اکثر بیماران، راه حلی دائمی برای دندان های از دست رفته هستند. ترمیم‌هایی که به ایمپلنت‌های شما متصل می‌شوند ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند، اما با مراقبت و نگهداری خوب، خود ایمپلنت‌ها می‌توانند تا آخر عمر باقی بمانند.

مراقبت از ایمپلنت های دندانی آسان است.

در حالی که انواع مختلف ترمیم های دارای ایمپلنت دارای سطوح مختلف نگهداری هستند، در بیشتر موارد، الزامات بهداشت دهان و دندان آنها مشابه دندان های طبیعی شما خواهد بود. دو بار در روز به مدت دو دقیقه مسواک بزنید، حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید و هر شش ماه یک بار برای ارزیابی جامع دهان و تمیز کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کنید.

ایمپلنت های دندانی از تحلیل استخوان در فک جلوگیری می کنند.

هیچ گزینه درمانی جایگزینی وجود ندارد که توده استخوانی را در فک حفظ کند. از دست دادن استخوان فک، بایت شما را ضعیف‌تر می‌کند، دندان‌های دیگرتان در معرض خطر قرار می‌گیرند، و ممکن است دچار افتادگی صورت شوید که باعث پیری زودرس می‌شود.

عکس قبل و بعد ایمپلنت دندان فک پایین

معایب ایمپلنت دندان

در برخی موارد، مضرات ایمپلنت های دندانی بیشتر از مزایای آن است، به خصوص اگر نگرانی های پزشکی دارید که جراحی را دشوار می کند. ممکن است به دلایل زیر از کاشت ایمپلنت دندان خودداری کنید:

ایمپلنت های دندانی ممکن است نیاز به روش های اضافی داشته باشند.

کشیدن دندان یکی از رایج ترین روش های مورد نیاز برای آماده شدن برای کاشت ایمپلنت است، اما اگر دندانی دارید که برای کاشت باید برداشته شود، تقریباً نیاز به کشیدن دندان برای پروتز یا بریج خواهد داشت، بنابراین این کار نباید انجام شود. بسیار نگران کننده است از سوی دیگر، اگر دندان هایتان برای مدت طولانی از دست رفته باشد، ممکن است قبل از جراحی ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان یا لیفت سینوس داشته باشید. این روش ها هزینه کاشت ایمپلنت دندان و طول فرآیند کاشت دندان را افزایش می دهد. اگر مشکل پزشکی دارید که بر توانایی شما برای بهبودی پس از جراحی تأثیر می گذارد یا شما را در برابر عفونت آسیب پذیر می کند، ممکن است تصمیم بگیرید که این روش های اضافی ارزش خطر را ندارند.

ایمپلنت های دندانی گران هستند.

ایمپلنت‌های دندانی گران‌تر از پروتز و بریج هستند زیرا جایگزین دندان‌های بالا و پایین خط لثه می‌شوند. متأسفانه، بیمه دندان به ندرت تمام هزینه ایمپلنت های دندانی را پوشش می دهد، به این معنی که ممکن است نتوانید از جیب خود هزینه ایمپلنت های دندانی را بپردازید. ما خوشحالیم که در طول مشاوره در مورد گزینه های پرداخت با شما صحبت می کنیم تا به ایمپلنت های دندانی متناسب با بودجه شما کمک کنیم.

ایمپلنت دندان نیاز به جراحی دارد.

کاشت ایمپلنت دندان فرآیندی تهاجمی تر از گرفتن بریج یا پروتز است زیرا نیاز به جراحی دهان دارد. ممکن است به این نتیجه برسیم که در صورت داشتن مشکلات سلامتی که شما را در معرض خطر بالاتری برای عوارض یا عفونت قرار می دهد.

عکس جایگزینی دندان از دست رفته با ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هیچ دو روش کاشت دندان یکسان نیستند، به همین دلیل است که هزینه ها همیشه به عنوان طیف گسترده ای در نظر گرفته می شود. «روش‌های ایمپلنت پیچیده هستند و در هر روش چندین بخش وجود دارد. “هزینه های مختلفی برای هر قسمت از آن وجود دارد.”

عناصری که در هزینه نهایی دندان جدید شما نقش دارند عبارتند از:

  • معاینه جامع دندانپزشکی شامل تصویربرداری سه بعدی
  • کشیدن دندان های مشکل دار در صورت لزوم
  • نصب ایمپلنت های دندان
  • قرار دادن سخت افزار تکیه گاه
  • ساخت تاج دندان
  • قرار دادن تاج

هزینه هر عنصر بستگی به عمل دندانپزشکی دارد. برخی از مطب های دندانپزشکی یک اسکن کامپیوتری رایگان (CT)  را در ابتدای فرآیند به عنوان انگیزه ارائه می دهند (سی تی اسکن به تعیین مناسب بودن شما برای ایمپلنت دندان کمک می کند). اما اگر مجبور باشید برای آن تصویر سه بعدی هزینه کنید، ممکن است هزینه ای را پرداخت کنید.

محدوده قیمت ایمپلنت دندان

از آنجایی که هیچ دو روش ایمپلنت دندانی یکسان نیستند، هزینه ها بسته به نوع ایمپلنت شما و درمان همراه با آن متفاوت است، مانند نصب ایمپلنت دندان یا تصویربرداری سه بعدی که در معاینه دندان استفاده می شود.

ایمپلنت تک دندانی

ایده خرید ایمپلنت می تواند گمراه کننده باشد. شما فقط یک ایمپلنت انجام نمیدهید، قسمت فلزی یا سرامیکی که در استخوان فک کاشته شده است. شما همچنین به یک اباتمنت نیاز دارید که تاج را به ایمپلنت و البته خود تاج متصل می کند. بنابراین، هزینه ایمپلنت دندان برای هر دندان متفاوت خواهد بود.

ایمپلنت چند دندانی

هنگام تعویض چندین دندان در کنار یکدیگر، گزینه های بیشتری وجود دارد که می تواند به کاهش هزینه های شما کمک کند. به عنوان مثال، اگر نیاز به پر کردن شکاف سه یا چهار دندان کنار هم دارید، می‌توان به جای آن از یک بریج استفاده کرد که این رقم و هزینه هم متغیر  است، زیرا دو ایمپلنت می‌توانند بیش از یک دندان را پشتیبانی کنند.

ایمپلنت تمام دهان

گران ترین گزینه ایمپلنت دهان کامل است که هر دندان را به صورت جداگانه جایگزین می کند و می تواند هزینه بالایی داشته باشد. اگر نیاز به تعویض همه دندان‌های خود دارید، ایمپلنت All-on-4 که از چهار تا شش ایمپلنت در فک بالا و پایین برای پشتیبانی از قوس کامل دندان‌های مصنوعی استفاده می‌کند.

در زیر سوالاتی که بیمارانی مانند شما در مورد ایمپلنت دندان می پرسند آورده شده است.

سوالاتی که ممکن است در ایمپلنت دندان داشته باشید

 

سوالات متداول

اولین قدم برای کاشت ایمپلنت دندان، قرار دادن یک پایه فلزی در داخل فک است که ریشه دندان طبیعی زمانی قرار داشت. این پست فلزی با مراقبت مناسب و سلامت دهان و دندان می تواند یک عمر ماندگار باشد. ایمپلنت های دندانی با جایگزینی ریشه دندان طبیعی به حفظ سلامت استخوان فک و دندان های اطراف کمک می کنند.

ایمپلنت ها دارای نرخ موفقیت چشمگیر ۹۸ درصدی هستند. آنهایی که در جلوی دهان قرار می گیرند بالاترین میزان موفقیت را دارند. ایمپلنت‌هایی که برای جایگزینی دندان‌های آسیاب در پشت دهان قرار می‌گیرند، هم از طریق استفاده عادی روزانه، فشار بیشتری را متحمل می‌شوند. این استرس احتمال آسیب دیدن ایمپلنت و نیاز به تعمیر را افزایش می دهد. خبر خوب این است که معمولاً تاج یا اباتمنت است که در این موارد تحت تأثیر قرار می گیرد. هر دوی اینها نسبت به پستی که در فک قرار دارد، آسان‌تر و کم تهاجمی‌تر هستند.

در مورد مراقبت از ایمپلنت دندان خود دقت بیشتری داشته باشید. دندان های خود را دو بار در روز مسواک بزنید، هر روز از نخ دندان استفاده کنید و مرتباً دندان ها را تمیز کنید. برای جلوگیری از بیماری لثه هر کاری که می توانید انجام دهید، که می تواند بر تراکم استخوان فک و در نتیجه ثبات ایمپلنت شما تأثیر بگذارد. از دندان های جدید خود به عنوان ابزار استفاده نکنید و از جویدن اقلام سفت مانند آب نبات یا یخ خودداری کنید.

پست های ایمپلنت دندانی از تیتانیوم زیست سازگار ساخته شده اند که به طور ایمن با بافت های بدن شما ادغام می شود. این فلز نرخ خوردگی نسبتاً کمی دارد و در ۵۰ سال گذشته با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است. خطرات ایمپلنت های دندانی نادر است اما شامل عفونت، رد شدن، عدم چسبندگی، تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت و آسیب به بافت های اطراف است. احساس درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن از علائم آسیب عصبی هستند. اگر ایمپلنت بالایی به داخل حفره سینوسی بیرون بزند می تواند مشکلات سینوس ایجاد کند.

ایمپلنت های دندانی با درصد موفقیت ۹۸ درصد و درصد بقای کلی ۸۳ درصد هستند. شکست ایمپلنت در بیماران با سابقه پریودنتیت، که بیشتر به عنوان بیماری لثه شناخته می شود، شایع تر است. وقتی متوجه شدید که بیماری لثه چگونه بر سلامت کلی دهان شما تأثیر می گذارد، برایتان تعجب آور نمی شود.

با گسترش بیماری و ایجاد کیسه های بزرگتر در لثه، در نهایت به ریشه دندان و استخوان فک اطراف می رسد. همانطور که بدن شما برای مبارزه با عفونت کار می کند، بافت های مجاور را نیز تجزیه می کند. همانطور که بافت لثه به عقب کشیدن ادامه می‌دهد و استخوان فک به طور فزاینده‌ای در حال شکسته شدن است، دندان‌ها و ایمپلنت‌ها ساختار حمایتی حیاتی را از دست می‌دهند که آنها را در جای خود محکم نگه می‌دارد.

ایمپلنت‌های دندانی بسیار شبیه دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند و شبیه‌ترین جایگزین‌های دندانی هستند که برای داوطلبان این روش وجود دارد. پست ایمپلنت به جای ریشه دندان عمل می کند. در واقع، پست کاشت تیتانیومی جایگزینی حتی قوی‌تر از خود دندان طبیعی است. روکشی که روی اباتمنت متصل به پایه قرار می‌گیرد، فضا را نگه می‌دارد، دندان‌های اطراف را تثبیت می‌کند، در حالی که عملکرد دندان را به طور کامل برای گاز گرفتن، جویدن و صحبت کردن بازیابی می‌کند.

ایمپلنت های دندانی از سه قسمت پست، اباتمنت و تاج تشکیل شده اند. پست شبیه به یک پیچ است و با جراحی در استخوان فک جایی که ریشه دندان در آن قرار داشت قرار می گیرد. اباتمنت بالای خط لثه قرار می گیرد و به ستون پیچ می شود. اینکه اباتمنت شما چگونه خواهد بود بستگی به این دارد که چگونه دندانپزشک شما قصد دارد تاج شما را محکم کند. این به این دلیل است که تکیه گاه به عنوان لنگر برای قطعه نهایی – تاج سرامیکی – عمل می کند. تاج دندان چیزی است که ترمیم جدید شما را به بخشی از لبخند شما تبدیل می کند. این دندان با دقت و هنرمندانه طراحی شده است تا مانند یک دندان طبیعی به نظر برسد. مرحله آخر در روش ایمپلنت، تاج به طور ایمن روی اباتمنت قرار می گیرد.

 

میزان موفقیت ایمپلنت دندان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان ایمپلنت ، می توانید با کلینیک دندانپزشکی آرمانی تماس بگیرید یا به سایت ما مراجعه کنید.

رضایت مشتری از درمان ایمپلنت در کلینیک دندانپزشکی آرمانی ( ویدیو ایمپلنت دندان )