پروتز های ثابت متکی بر ایمپلنت دندان

پروتز های ثابت متکی بر ایمپلنت

پروتز دندان با توجه به اندازه دهان بیمار ساخته می شود و جایگزین یک یا چند دندان از دست رفته می شود. پروتز های ثابت انواع مختلفی دارند و بسته به نیاز هر فرد ، بسیار متنوع می باشد. پروتز های ثابت متکی بر ایمپلنت دندان یکی از گزینه های درمانی برای بازگرداندن لبخند افرادی است که دندان های خود را از دست داده‌اند، می باشد. و ما به عنوان متخصص در زمینه ایمپلنت دندان، در کلینیک دندانپزشکی آرمانی هر آنچه  که در این روش درمانی مورد نیاز شما می باشد، در اختیار شما قرار می دهیم.

همانطور که از نام این روش پیداست ، پروتز ها به ایمپلنت متصل می شوند و مناسب ترین گزینه برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد، زیرا پروتز ها جابجا نمی شوند و توسط بیمار قابل برداشتن نمی باشند. با استفاده از این مقاله قصد داریم انواع پروتز های ثابت موجود در بازار را به شما معرفی کنیم.

انواع پروتز دندان ثابت متکی بر ایمپلنتپروتز های ثابت متکی بر ایمپلنت دندان از 2 نوع ماده مختلف ساخته می شود. ماده ای که مقاومت ایجاد می کند و می تواند از فلز یا سرامیک با مقاومت بالا ساخته شود و با سرامیک های فلدسپاتیک روکش می شود که زیبایی دندان ها  را افزایش می دهد و به  آنها اجازه می دهد تا کاملا هم شکل دندان های طبیعی باشند. با این روش درمانی می توان برای جایگزینی یک دندان، چندین دندان پشت سر هم و یا کل قوس فوقانی یا تحتانی استفاده کرد. با انجام مطالعات مقدماتی تخصصی و دقیق و با اجرای روش توسط افراد با تجربه در این زمینه، می توان نتایجی همانند دندان طبیعی بدست آورد.

مشاوره آنلاینتو همین الان رزرو کن

برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

پروتز های ثابت متکی بر ایمپلنت دندان

پروتز های ثابت متکی بر ایمپلنت به طور دائمی به دهان بیمار متصل می شوند و روی لثه ها ثابت می شوند. بر خلاف پروتز ها با قابلیت جابجایی، فرد نیازی به درآوردن پروتز ثابت برای تمیز کردن آنها ندارد و هیچ نقصی در تمیز کردن مواد غذایی ندارد. به دلیل اینکه پروتز کاملاً ثابت می باشد، نیازی به گذراندن دوره سازگاری ندارد، به عنوان مثال در مورد پروتز های سنتی متحرک ممکن است در روزهای اول هنگام صحبت کردن آزار دهنده باشد.

درمان پروتز دندان

پروتز های ثابت نوع خاصی از پروتزها می باشد که از فلز و رزین ساخته می شوند و همیشه به فک پیچ می شوند. این نوع پروتز فقط در مواردی استفاده می شود که همه دندان ها از دست رفته باشد تا قوس دندانی فک بالا یا فک پایین بازسازی شود. برای این روش به خصوص، بین 4 تا 6 ایمپلنت در هر قوس قرار می گیرد.

این پروتزها ساختاری فلزی دارند و با رزین اکریلیک صورتی پوشیده می شوند که از دندان های مصنوعی پشتیبانی می کند. سازه فلزی دندان مصنوعی توسط کامپیوتر (cad cam) طراحی و ساخته می شود. علاوه بر این ، پروتز های فعلی دستیابی به زیبایی در تمام سطوح دهان را امکان پذیر می کند.

پروتز های ثابت متکی بر ایمپلنت دندان نوعی از توانبخشی می باشد که باید هنگامی استفاده شود که بیمار نه تنها دندان های خود را از دست داده بلکه بخشی از استخوان و لثه را نیز از دست داده یا انتظار می رود از دست بدهد. رزین صورتی روی چهارچوب فلزی اجازه می دهد تا دندان و لثه آسیب دیده جایگزین شود.

به لطف زیبایی، عملکرد و راحتی که پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت برای بیمار فراهم می کند، اعتماد به نفس بیمار پس از پایان روند درمان افزایش می یابد. جراحی برای قرار دادن این نوع پروتز به لطف بی حسی موضعی کاملاً بدون درد می باشد. پس از قرار دادن ایمپلنت، اگر هیچ عارضه ای رخ ندهد و ایمپلنت با استخوان فک کاملا پیوند بخورد، یعنی روند بهبودی کامل شده است.

مزایای پروتز های ثابت متکی بر ایمپلنت نسبت به پروتز های متحرک

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح دادیم، پروتز ها می توانند ثابت یا متحرک باشند. اگرچه بیمار می تواند یکی از این گزینه ها را انتخاب کند، اما همیشه با توجه به توصیه های دندانپزشک عمل کنید و بیمارانی که پروتز ثابت را ترجیح می دهند، مزایای بیشتری نسبت به پروتز متحرک دارند.

مشاوره رایگان پروتز

برای دریافت مشاوره در خصوص پروتزها با ما در ارتباط باشید.

لبخد زیبای در درمان ایمپلنت

  • استفاده از پروتز های ثابت راحت تر می باشد و مجبور نیستند بعد از هر وعده غذا آنها را تمیز کنید ، تا از اختلالی که ممکن است در آینده اتفاق بیافتد جلوگیری کنید.
  • پروتز ثابت مشکلی در غذا خوردن و صحبت کردن ایجاد نمی کند.
  • پروتز ثابت از دندان های طبیعی قابل تشخیص نمی باشد که باعث می شود بیماران با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنند.
  • طول عمر پروتز های متحرک بسیار بیشتر از دندان مصنوعی متحرک می باشد.

از پروتز های خود مراقبت کنید

به یاد داشته باشید برای اطمینان از طول عمر پروتز دندان های خود، مرتباً بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید و به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.

به این نکته مهم باید توجه کنید که پروتز های ثابت متکی بر ایمپلنت برای ماندگاری بیشتر به مراقبت های ویژه ای نیاز دارند.

اگرچه پروتز ها نمی توانند پوسیده شوند، اما ما نباید بافت لثه را که در اطراف پروتز ها قرار دارد فراموش کنیم ، لثه می تواند محل مناسبی برای تجمع باکتری ها باشد و این باکتری ها می توانند بیماری هایی مانند التهاب لثه یا پریودنتیت روی لثه ها ایجاد کنند.


دریافت نوبت آنلاین

"*" indicates required fields

YYYY slash MM slash DD