فیشور سیلانت

فیشور سیلانت

فیشور سیلانت

به دلایل مختلفی پوسیدگی می‌تواند روی دندان‌های ما ایجاد شود. دندان‌هایی که بیشتر در معرض پوسیدگی هستند، دندان‌های آسیایی مولر  هستند که در قسمت پشتی دندان قرار دارند. سطح فوقانی (سطح جویدن) این دندان‌ها برخلاف دندان‌های جلویی تورفتگی بیشتری دارند. در مواردی که ذرات غذا به‌خوبی ازروی دندان‌ها تمیز نشود، باکتری در این حفره‌ها جمع شده و پوسیدگی ایجاد می‌کند. اگر پیش از ایجاد پوسیدگی اقدامات احتیاطی انجام شود و این حفره‌ها بسته شود، می‌توانید از ایجاد پوسیدگی جلوگیری کنید. به فیشور سیلانت نام‌های مختلفی از جمله واکسن دندان، لاک دندان، محافظ دندان نیز داده می‌شود.

کاربرد فیشور سیلانت چیست؟

هرچقدر هم که مسواک بزنیم، ممکن است در برخی موارد نتوانیم از تشکیل پوسیدگی دندان جلوگیری کنیم زیرا مسواک نمی‌تواند به هر نقطه از دندان برسد و شکاف‌هایی که در این نقاط ایجاد وجود دارد نیز باعث پوسیدگی می‌شوند. با استفاده از این درمان با ایجاد یک مانع محافظ صاف، با پوشاندن این شکاف‌ها و شیارهای کوچک روی سطح دندان، از ایجاد پوسیدگی جلوگیری کنیم.

درمان فیشور سیلانت

مشاوره آنلاینتو همین الان رزرو کن

برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

روش فیشور سیلانت دندان

این روش که بخصوص در کودکان اعمال می‌شود، بسته به شرایط دندان به‌سرعت قابل انجام است. ابتدا دندان‌ها با تجهیزات خاصی تمیز می‌شوند. سپس، سطح دندان با ماده مخصوصی برای استفاده از مواد فیشور سیلانت آماده می‌شود. این درمان به شکل مایعی نازک، شفاف و سفید است و با دقت روی تورفتگی‌ها و چاله‌های دندان قرار می‌گیرد. روند درمان برای هر دندان چند دقیقه طول می‌کشد. به‌محض اتمام فرایند، با تابش نور فرابنفش به آن محکم می‌شود. روند این درمان دندان بسیار سریع و ساده است.

با استفاده از این درمان چگونه می‌توان از پوسیدگی دندان جلوگیری کرد؟

فیشور سیلانت برای جلوگیری از تجمع مواد مغذی در حفره‌ها و شیارهایی که ممکن است باعث پوسیدگی شود، اعمال می‌شود. با استفاده از درمان درزگیری می‌توان دندان‌ها را راحت‌تر مسواک زد و تمیز کرد و خطر پوسیدگی نیز به حداقل می‌رسد. (منبع)

فیشور سیلانت در چه سنی و بر روی کدام دندان‌ها استفاده می‌شود؟

فیشور سیلانت را می‌توان برای دندان‌های شیری کودکان استفاده کرد. این درمان روی دندان‌های آسیاب شیری و دندان مولر دائمی در کودکان اعمال می‌شود. این روش نه‌تنها در کودکان بلکه در بزرگسالان نیز قابل‌استفاده است. این روش را می‌توان بر روی دندان با خطر پوسیدگی انجام داد.

کاربرد فیشور سیلانت

این فرایند که برای محافظت از سلامت دهان و دندان استفاده می‌شود، برای جلوگیری از ایجاد پوسیدگی انجام می‌شود. این روش که بیشتر در مورد کودکان استفاده می‌شود، می‌تواند در دندان‌هایی که مستعد پوسیدگی هستند در بزرگسالان نیز استفاده کرد.

فیشورسیلانت

مشاوره رایگان فیشورسیلانت

برای دریافت مشاوره در خصوص فیشورسیلانت با ما در ارتباط باشید.

کاربرد این درمان در کودکان و جایگاه آن در دندانپزشکی پیشگیرانه

رژیم غذایی کودکان در سنین رشد بسیار متنوع است. اطمینان از اینکه کودکان همیشه تغذیه سالم دارند، بسیار دشوار است. حتی اگر غذای سالمی که مصرف می‌کنند به بهداشت دهان و دندان خود توجه نکنند، ممکن است پوسیدگی ایجاد شود. به‌منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان، باید با مراجعه به دندانپزشک اطفال (متخصص دندانپزشکی) روی دندان آسیاب کودکان از این درمان تخصصی استفاده شود. با ایجاد یک‌لایه محافظ روی دندان با این درمان، ژل و لاک فلوراید که از جمله کاربردهای دندانپزشکی پیشگیرانه برای کودکان است، می‌توان از ایجاد پوسیدگی جلوگیری کرد.

آیا استفاده از فیشور سیلانت ضرری دارد؟

استفاده از این روش که در یک جلسه انجام می‌شود، عوارض جانبی ندارد. می‌توانید فیشور سیلانت را با خیال آسوده انجام دهید زیرا هیچ آسیبی روی دندان ایجاد نمی‌کند.(منبع)

آیا از فیشور سیلانت می‌توان بر روی دندان‌های بزرگسالان نیز استفاده کرد؟

این روش درمانی در بزرگسالان نیز قابل‌استفاده است. در صورت وجود ساختار دندان مناسب برای تشکیل پوسیدگی در بزرگسالان، می‌توان از فیشور سیلانت استفاده کرد.

آیا استفاده از فیشور سیلانت یک درمان گران‌قیمت است؟

فیشور سیلانت در مقایسه با فرایند پرکردن و ترمیم دندان مقرون‌به‌صرفه‌تر است. با استفاده از این درمان می‌توانید از شکل‌گیری پوسیدگی‌هایی که باعث از بین رفتن دندان می‌شود، جلوگیری کنید.

تفاوت بین پرکردن دندان و استفاده از این درمان چیست؟

از این درمان به‌منظور جلوگیری از پوسیدگی با پرکردن فرورفتگی روی دندان‌هایی که هنوز پوسیدگی ایجاد نشده است، استفاده می‌شود. هنگامی‌که پلاک باکتریایی روی دندان شروع به ایجاد پوسیدگی یا تخریب مینای دندان می‌کند از ترمیم دندان استفاده می‌شود. اگر پوسیدگی و عفونت گسترده در دندان وجود داشته باشد، پرکردن دندان پس از عصب‌کشی انجام می‌شود.

اگر می‌خواهید در مورداستفاده از فیشور سیلانت بیشتر بدانید، با متخصصان ما تماس بگیرید. دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی آرمانی در مورد زمان معاینه دندان و زمان مناسب برای استفاده از این درمان و اینکه آیا برای دندان شما مناسب است، اطلاعات کافی را ارائه می‌دهند.

فیشور سیلانت


دریافت نوبت آنلاین

"*" indicates required fields

YYYY slash MM slash DD