ایمپلنت برای چه بیمارانی

ایمپلنت برای چه بیمارانی قابل‌اجرا می‌باشد؟

ایمپلنت برای چه بیمارانی قابل‌اجرا می‌باشد؟

 در این مقاله با استفاده از نظرات پزشکان کلینیک دندانپزشکی از بهترین دندانپزشکان کشور تهیه شده پرسیده ایم درمان ایمپلنت برای چه بیمارانی مناسب است؟

از پیوند ایمپلنت در کدام سن می‌توان استفاده کرد؟

ایمپلنت ریشه‌های مصنوعی دندان از جنس تیتانیوم می‌باشد و در اندازه‌ها و قطرهای مختلف کاشت می‌شوند. ایمپلنت در منطقه‌ای که قبلاً دندان خارج شده یا تازه کشیده شده انجام می‌شود. استفاده از ایمپلنت روز‌به‌روز در حال افزایش می‌باشد. مانند بسیاری از درمان ها ، برخی از انتظارات و نیازهای اولیه در درمان ایمپلنت وجود دارد.

در جراحی ایمپلنت در کلینیک دندانپزشکی آرمانی ابتدا کیفیت و کمیت استخوان فک بررسی می‌شو‌د. ایمپلنت دندان را برای بیمارانی که رشد استخوان فک آنها کامل شده است ، می توان انجام داد.

دکتر حمید ملک‌زاده متخصص جراحی فک و صورت بیان می‌کند که:

رشد استخوان فک پس از 15 تا 16 سالگی در دختران و پس از 17 تا 18 سالگی در پسران به پایان می‌رسد. متوسط محدودیت سنی برای رشد استخوان فک در درمان ایمپلنت، ​​ 18 سالگی می‌باشد. کاشت در سنین بالاتر تقریباً محدودیتی ندارد. انجام درمان ایمپلنت در افراد بزرگسال هیچ ضرری ندارد.

از پیوند ایمپلنت در کدام سن می‌توان استفاده کرد؟
از پیوند ایمپلنت در کدام سن می‌توان استفاده کرد؟

 

بیشتر بخوانید
سندرم سوزش دهان چیست؟

استفاده از روش ایمپلنت برای بیمارانی که سلامتی عمومی مناسب دارند، دارای استخوان فک مناسب می باشند و رشد استخوان آنها به پایان رسیده باشد، ضرری ندارد. اختلالات و بیماری‌های سیستمیک که ممکن است در این سن یا قبل از آن رخ دهد ممکن است در جراحی ایمپلنت مشکل ایجاد کند و می بایست به عنوان نوعی ریسک در نظر گرفته شود و حتماً پیش از انجام جراحی به اطلاع جراح برسد.

ایمپلنت برای چه بیمارانی قابل‌اجرا نمی‌باشد؟اختلالات سیستماتیک که درمان ایمپلنت را دشوار می‌کند:

در بیمارانی که رشد استخوان فک آنها کامل نشده است:

افرادی که هنوز دوره بلوغ خود را سپری نکرده‌اند کاندید مناسبی برای درمان ایمپلنت نیستند زیرا رشد استخوان همچنان ادامه دارد. برای انجام درمان ایمپلنت، باید رشد استخوان فک تکمیل شود. پس از تکمیل رشد استخوان، جراحی ایمپلنت به‌راحتی انجام می‌شود.

ایمپلنت برای بیماران دیابتی:

در بیماران دیابتی که نمی‌توان دیابت آنها را کنترل کرد، مشکلاتی در اجرای ایمپلنت دندان وجود دارد. به دلیل اینکه که ترمیم بافت در بیماران دیابتی کندتر از افراد عادی است، خطر عفونت ناحیه آسیب‌دیده افزایش می‌یابد. متخصصین کلینیک دندانپزشکی آرمانی بعد از کنترل قند خون برای افراد دیابتی، جراحی ایمپلنت را انجام می‌دهند. در دیابت نوع 1 در بدن ما تولید انسولین وجود ندارد و درمان آن دشوارتر است. درمان ایمپلنت برای بیماران دیابت نوع یک باید در نتیجه مشورت بیمار و دندانپزشک در مورد روند درمان و کنترل یا عدم کنترل قند خون ارزیابی شود. ممکن است غیر از جراحی ایمپلنت برای بیمار درمان دیگری نیز توصیه شود.

بیمارانی که زیاد سیگار می‌کشند.

سیگارکشیدن با آماده‌سازی زمینه برای پلاک باکتریایی، خطر عفونت را افزایش می‌دهد. دود سیگار بر بهبودی ناحیه جراحی تأثیر منفی می‌گذارد. بهبود سریع پس از جراحی برای همجوشی ایمپلنت با استخوان فک بسیار مهم است. به دلیل منوکسید کربن و اثرات سمی سیگار، بر ادغام کاشت با استخوان تأثیر منفی می‌گذارد.

بیشتر بخوانید
روکش لمینت یا لومینر : تفاوت این دو نوع روکش در چیست؟

اگر برای شروع یک درمان مهم مانند ایمپلنت برنامه‌ریزی کرده‌اید، لازم است بدانید که دندانپزشک و بیمار باید در یک نقطه مشترک در مورد مضرات سیگار تصمیم‌گیری کنند. به‌خصوص 2 هفته پس از جراحی، توجه به عدم سیگارکشیدن ضروری می‌باشد.

مبتلایان به فشارخون بالا

در بیماران مبتلا به مشکلات فشارخون بالا، در موقعیت‌هایی مانند درد و استرس بدن واکنش بیش از حد و حساس از خود بروز می‌کند. هنگام واکنش بیش از حد به محرک‌ها، فشارخون می‌تواند در حین درمان به شدت افزایش یابد. واکنش بیش از حد بدن می‌تواند باعث نارسایی قلبی، فلج یا خطراتی مانند خونریزی را به همراه داشته باشد. به‌ویژه قبل از جراحی، بیمار باید از داروهای خود به‌درستی استفاده کند و اندازه‌گیری فشارخون باید چندین بار قبل، در حین و بعد از جراحی انجام شود. وابسته به فشارخون، متخصصین جراحی فک و صورت کلینیک دندانپزشکی آرمانی از اتمام جراحی اطمینان حاصل می‌کنند و سلامت بیمار را کنترل می‌کنند.

افرادی که بیماری قلبی دارند

ایمپلنت بدون مشورت با پزشک انجام نمی‌شود. بااین‌حال، کاشت با قیمت مناسب در کلینیک دندانپزشکی آرمانی به‌راحتی برای بیماران قلبی تحت کنترل انجام می‌شود.

اختلالات انعقاد خون

درمان ایمپلنت در افراد مبتلا به بیماری انعقاد خون انجام نمی‌شود. زیرا مهم‌ترین ویژگی خون این است که به‌واسطه سلول‌های موجود در آن، استخوان‌سازی را با پیچیدن در اطراف کاشت آغاز می‌کند. بااین‌حال، کمبود مقدار خون از استخوان‌سازی اطراف ایمپلنت جلوگیری کرده و باعث شکست درمان می‌شود.

ایمپلنت برای بیماران دارای انعقاد خون
اختلالات انعقاد خون

نسبت چربی در خون

عامل دیگری که باید موردتوجه قرار گیرد، میزان چربی در خون است. افزایش نسبت کلسترول و تری گلیسیرید باعث نتایج منفی در جراحی ایمپلنت می‌شود. با آزمایش خون از بیماران نسبت کلسترول و تری گلیسیرید قبل از جراحی مشخص می‌شود.

بیشتر بخوانید
راهنمای کامل استفاده از مسواک برقی و خرید مسواک برقی مناسب

اگر مقدار کلسترول یا تری گلیسیرید با مقادیر طبیعی آنها متفاوت باشد، توصیه می‌شود با پزشک مشورت کنید و اقدامات لازم را برای رساندن این مقادیر به مقادیر استاندارد انجام دهید.

ایمپلنت برای چه بیمارانی مناسب است ؟ ایمپلنت دندان در افراد مسن

 

کاشت دندان برای افراد و روی استخوان‌های سالم انجام می‌شود. در افراد مسن که وضعیت سلامتی عمومی آنها خوب است هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. در واقع، گروه بیمارانی که بیشترین نیاز به کاشت را دارند، بیماران در گروه سنی بالای 65 سال هستند. بیمار با سلامت عمومی مناسب در هر سنی می‌تواند با خیال راحت کاشت را انجام دهد. وضعیت سلامت عمومی بیمار مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت عدم وجود مشکل خاصی، می‌توان از عمل جراحی ایمپلنت استفاده کرد.

در برخی موارد، بیمار پروتز کامل دارد اما نمی‌تواند از آن به‌راحتی استفاده کند. در کلینیک دندانپزشکی آرمانی با ایمپلنت در فک پایین یا بالا، می‌توانید پروتز را متکی بر ایمپلنت ثابت کنید.

 

 


دریافت نوبت آنلاین

"*" indicates required fields

YYYY slash MM slash DD

اطلاعات نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید