لمینیت سرامیکی

لمینیت سرامیکی و تاثیر آن در زیبایی لبخند

لمینیت سرامیکی یک روش ترمیمی دندانپزشکی است که برای بهبود ظاهر و کارکرد دندان‌ها استفاده می‌شود. لمینیت سرامیکی هرچند روشی مناسب و محبوب برای بهبود ظاهر دندان‌ها است، اما برای همه افراد مناسب نیست و محدودیت‌هایی نیز دارد.

لمینیت سرامیکی چیست؟

همه افراد مشتاق داشتن یک لبخند زیبا هستند و لمینیت دندان معجزه ایست برای داشتن لبخندی زیبا

ونیر پرسلن که در اصطلاح لامینیت یا لمینیت دندان نیز نامیده میشود قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات و بهبود زیبایی دندان برای اصلاح طرح لبخند را دارد. این نوع روکش بر روی دندان ها قرار می گیرد و به این ترتیب مشکلات ظاهری آن ها همچون خراشیدگی، کجی و تغییر رنگ را پنهان میکند و فقط در طول حداقل دو جلسه درمانی، لمینیت دندان میتواند به شما یک لبخند زیبا هدیه دهد .

لمینیت دندان ( لمینیت های سرامیکی که با نام ونیر سرامیکی نیز شناخته میشوند ) پوسته ی بسیار نازکی است که بر اساس نیاز هر شخص طراحی شده و در ساخت آنها از مواد رنگ دندان استفاده میشود . این پوسته ها روی  سطح جلویی دندانها نصب میشوند و رنگ ، شکل ، اندازه و طول دندان را تغییر میدهند و ظاهری زیبا را برای دندانهایتان به ارمغان می آورند .

لمینیتهاى سرامیکى

برخلاف تصور عامه براى ساخت لمینیتهاى سرامیکى همیشه نیاز به تراشدن دندان نیست و در صورت انتخاب صحیح روش درمانى توسط دندانپزشک متخصص تنها آماده سازى مختصرى جهت نشستن لمینیتها بدون هیچ آسیبى به بافت طبیعى دندان امکانپذیر است .

از آنجاییکه لمینیت برای هر فرد به طور مجزا و شبیه دندان وی ساخته میشود پس تشخیص تفاوت لمینیت و دندان طبیعی تقریباً غیرممکن است . بر خلاف دندانهای طبیعی ، لمینیتها به دلیل این که از موادی با تکنولوژی بالا ساخته شده اند در مقابل لکه های چای و قهوه و دود سیگار مقاوم هستند .

لمینیتها میتوانند تیره ترین دندانها را که در برابر دیگر فرآیندهای سفید سازی مقاومت کرده اند ، بسیار سفیدکنند و برای مشکلاتی مثل دندانهای کج روی هم رفته و فواصل کم دندانها لمینیت پیشنهاد شود.

قبل و بعد لمینت دندان

 

مشاوره آنلاینتو همین الان رزرو کن

برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

لمینت سرامیکی در شهریار

لمینت سرامیکی یکی دیگر از گزینه های دندانپزشکی زیبایی است که می توان از آن برای بهبود زیبایی لبخند بیماران استفاده کرد. لمینت سرامیکی در شهریار شامل چسباندن یک لایه نازک از مواد سرامیکی بر روی سطح دندان است که می توان برای اصلاح بسیاری از مسائل از جمله شکستگی، ترک و تغییر رنگ دندان استفاده شود.

لمینت سرامیکی در شهریار توسط متخصصان زیبایی دهان و دندان طراحی و اجرا می شود که این ویژگی تضمین کننده کیفیت خدمات ارائه شده در کلینیک دندانپزشکی آرمانی است. لمینت سرامیکی یک روش نسبتا سریع است و نتایج طولانی مدت و طبیعی به همراه دارد. از لمینیت سرامیک در شهریار برای طراحی لبخند و اصلاح طرح لبخند نیز استفاده می شود.

مراحل ساخت وجاگذاری لمینیت دندان

در جلسه اول آماده سازی هاى لازم بر روى دندانهاى مورد نظر با دقت و ظرافت در حد چند دهم میلیمتر بر روى دندانها صورت میگیرد .

و در همین جلسه قالبگیرى از دندانهاى هر دو فک انجام میشود حتی در شرایطی که فقط میخواهیم یک فک را لمینیت کنیم

سپس ادامه ى کار به جلسه ى بعد که معمولاً حدود یک هفته طول می کشد موکول میشود .

در این بین قالب ها به لابراتوار دندانپزشکى ارسال شده و در لابراتوار لمینیت ها به شکل پوسته هاى ناز کسرامیکى ساخته شده و در کوره پخته مى شوند و یا بر روى بلوکهاى سرامیکى تراشیده مى شوند تا لمینیتهاى سرامیکى با شفافیت و براقى و نهایت زیبایى و تشابه با بافت میناى دندانى تهیه شوند .

در جلسه ى دوم ملاقات ، لمینیت ها بر روى دندانها قرار گرفته و توسط سمانهاى رزینى به سطح دندان با اتصال بسیار قوى چسبانده مى شوند .  به طورى که در صورت اجراى صحیح تمام مراحل لمینیتها کاملاً بادندان یکپارچه شده و هیچ درز و ناهموارى وجود نخواهد داشت و مى توان مانند دندانهاى معمولى براى تمیز کردنشان از نخ دندان استفاده کرد .

بدیهی است در ایجاد طبیعى ترین نما و امانتدارى در برابر سلامت بافتها ، مهارت و دقت دندانپزشک متخصص و همکارى لابراتوار متبحر و همچنین استفاده ى صحیح از مواد مناسب بسیار موثر و حایز اهمیت است .

نحوه تراش دندان برای لمینت دندان

نگهداری و مراقبت از لمینت دندان

نگهداری از لمینیت دندان بسیار آسان است و مانند دندان طبیعی باید مرتب مسواک شده و از نخ دندان برای تمیز نگه داشتن آنها استفاده شود . دندانپزشک معمولاً استفاده از خمیر دندانی برای شما توصیه میکند که حاوی فلوراید باشد و مانع از ساییدگی دندانها شود .

یک هفته پس از نصب لمینیت ها باید دوباره به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا وی عملکرد لمینیت ها و واکنش دهان و دندان را نسبت به وجود لمینیت ها را بررسی کند . حتی اگر با لمینیت ها مشکلی ندارید باید برای اطمینان از سلامت دهان و دندان خود پس از یک هفته به پزشکتان مراجعه کنید .

در صورتیکه عاداتی مانند دندان قروچه یا سایش دندان دارید ، دندانپزشکتان ممکن است به شما محافظ دندانی بدهد تا در هنگام خواب ، آسیبی به لمینیتهای خود وارد نکنید .

همچنین باید برایر ساییدگیها بیشتر به طور مداوم به پزشکتان مراجعه کنید زیرا لمینتهای سرامیکی باید با خمیری ویژه که خاصیت ضد سایشی دارد ، صیقل داده شوند . همچنین دندانپزشکتان باید دندانهایتان را در فواصل زمانی کوتاه بررسی کند تا به محض یافتن کوچکترین نشانه ی خرابی در لمینتها به آن رسیدگی کند .

انواع لمینیت دندان

لمینیت دندان در چند نوع هستند که در ادامه توضیح داده ایم:

لمینیت سرامیکی دندان

این روش بسیار پر مخاطب بوده و توضیحات بصورت کامل ارایه شد

این روش به روش غیرمستقیم لمینیت معروف می‌باشد . جنس این نوع لمینیت ، ازسرامیک یا همان پرسلن که نوعی چینی است ، می‌باشد .  دندان شما با لمینیت سرامیکی ثبات رنگی بیشتری خواهد داشت .  هزینه‌ ی لمینیت سرامیکی نسبت به لمینیت کامپوزیتی بیشتر است ، بنابراین مقاومت بیشتری هم دارد .

لمینیت کامپوزیتی

لمینیت کامپوزیتی مواد هم رنگ دندانی هستند که غالباً در مطب ساخته میشود و نهایتاً در یک یا دو جلسه  ( با توجه به وسعت کار , بد فرمی ها و فواصل باز دندانی و … ) روی دندان چسبانده میشوند . این لمینیت از جنس پلیمر است . به همین خاطر در بسیاری از کشورهای دنیا از این نوع لیمنیت به عنوان ترمیم های پلاستیکی یاد میشود .

برای بکار گذاشتن این نوع پوسته نیازی به قالبگرفتن و لابراتور نیست و شاید نیازی هم به تراشیدن دندان نباشد و به صورت مستقیم کامپوزیت را با استفاده از اشعه روی دندان میچسبانند و به صورت لایه ای محافظ روی مینای دندان قرار بگیرد .

مشاوره رایگان لمینت دندان

برای دریافت مشاوره در خصوص لمینت با ما در ارتباط باشید.


دریافت نوبت آنلاین

"*" indicates required fields

YYYY slash MM slash DD