راهنمای کامل ونیر دندان در کرج

اگر در مورد ونیر دندان کنجکاو هستید، حاضرم شرط ببندم که ممکن است کمی در مورد تغییر رنگ دندان و سفید کردن آنها سوالاتی دارید. شاید شما فقط از اندازه و شکل دندان های خود ناراضی هستید و می خواهید لبخند جدیدی داشته باشید. ونیر دندان به لطف تمامی عکس‌هایی تغییر شکل دندان که ما را در فضای مجازی مشاهده می‌کنیم ، قطعاً بیش از هر زمان دیگری محبوب شده‌ است. این محبوبیت باعث ایجاد سوالات مختلف در ذهن افراد می شود که در این مقاله ما سعی می کنیم پاسخگوی سوالات شما باشیم.

چرا ونیر دندان اینقدر محبوب هست؟

علاوه بر نتایج شگفت‌انگیز، ونیر دندان برای تغییر ظاهر لبخند بسیار محبوب هست و در عین حال دندان‌های طبیعی شما را به طور کامل حفظ می کند. اگر مشکل دندانی دارید، رنگ دندان های خود را دوست ندارید و می خواهید آنها را برای همیشه سفید کنید و یا دندان شکسته دارید، ونیر دندان می توانند دندان های شما را کاملاً ترمیم کند.

ونیر دندان چیست؟

در اصل، ونیر دندان یک پوشش نازک است که به طور دائمی روی دندان شما چسبانده می شود تا رنگ، شکل یا موقعیت دندان ها درمان شود. شما می توانید ونیر کامپوزیت را فقط برای یک دندان یا روی چندین دندان خود استفاده کنید. تعداد واحد های ونیر دندان مورد استفاده ، به نیاز و بودجه شما بستگی دارد.

آیا هر کسی می تواند از ونیر کامپوزیت استفاده کند؟

اگرچه دندانپزشک شما آخرین تصمیم را خواهد گرفت، اما اکثر افرادی که بهداشت دهان و دندان مناسب و بافت لثه سالم دارند، می توانند از ونیر کامپوزیت استفاده کنند. در برخی موارد، ممکن است ارتودنسی توصیه شود. فقط باید با دندانپزشک خود تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای لبخند شما مناسب ترین روش درمانی است.

عکس قبل و بعد ونیر دندان

اگر هنوز در مورد ظاهر ونیرها کمی سردرگم هستید، چند تا از عکس های قبل و بعد ونیر کامپوزیت باورنکردنی کلینیک دندانپزشکی آرمانی را ببینید. به دلیل این که ونیر دندان یک روش زیبایی در دندانپزشکی است، حتماً نمونه کار دندانپزشک زیبایی مورد نظر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سبک کاری کلینیک دندانپزشکی را دوست دارید. همچنین از لبخند خود عکس بگیرید تا به راحتی بتوانید مقایسه مورد نظر را انجام دهید.

IMG 5432...000 سایت

انواع مختلف ونیر دندان چیست؟

دو نوع مختلف ونیر دندان وجود دارد: سرامیکی و کامپوزیتی.

ونیر های سرامیکی

ونیرهای سرامیکی لایه‌های نازکی از سرامیک هستند که به صورت سفارشی به دندان شما متصل می‌شوند. آنها نسبت به ونیرهای کامپوزیتی قوی‌تر، ماندگارتر و کیفیت‌ بیشتری دارند و همچنین گران‌ قیمت‌ هستند.

بیشتر بخوانید
ایمپلنت در سالمندان

IMG 5792..... سایت

هر دو نوع ونیر نیاز به متخصص دندانپزشکی زیبایی دارند، اما روکش لمینت نیاز به کار تخصصی بیشتر و چندین جلسه درمانی دارد. دندانپزشک زیبایی روکش های موقتی را از یک کامپوزیت مایع تهیه می کند. روکش‌ موقت بسیار مقاوم در برابر لکه است که به پزشک و بیمار در پیدا کردن سایه رنگی مورد نظر کمک می کند. رنگ پوست یک فرد برای تصمیم گیری در  مورد رنگ ونیر دندان بسیار تاثیر گذار است. ما درکلینیک دندانپزشکی آرمانی روکش های موقت را با سایه رنگی لمینت هماهنگ می کنیم تا بیمار بتواند از نتیجه نهایی یک تصور ذهنی داشته باشد.

IMG 4523....1 سایت

هنگامی که نوع روکش لمینت و تعداد واحد مورد نیاز خود را مشخص کردید، دندانپزشک از دندان های شما قالب گیری می کند و رادیوگرافی و تصویر برداری از دندان شما را انجام می دهد. در جلسه بعد برای قرار دادن روکش‌های موقت برمی‌گردید. ونیر موقت را به مدت هفت تا ده روز می‌پوشید تا بررسی کنید که لبخند جدید شما چگونه به نظر می‌رسد (کلینیک دندان از آن به عنوان «لبخند آزمایشی» یاد می‌کند).

هنگامی که شما و دندانپزشک در مورد آنچه می‌خواهید به نتیجه رسیدید، دندانپزشک شما برای آخرین بار از شما قالب‌ می‌گیرد و آنها را به آزمایشگاه ارسال می‌کند. هنگامی که روکش سرامیکی آماده شد، دوباره روی دندان های شما قرار می گیرند تا مطمئن شوید که کاملاً با انتظارات شما مطابقت دارد.

ونیر کامپوزیت

ونیر دندان از رزین کامپوزیت همرنگ دندان بیمار ساخته می‌شود که نسبت به روکش لمینت مقرون به صرفه‌تر هستند (اما دوام کمی دارد و مستعد لکه شدن است). در ونیر دندان، دندانپزشک شما از کامپوزیت استفاده می‌کند و آن را روی دندان‌های شما قرار می دهد تا آنها را شکل دهد. این فرآیند نسبت به روکش سرامیکی به جلسات کمتری نیاز دارد و نتیجه نهایی به مهارت دندانپزشک بستگی دارد.

آیا دندان های شما برای ونیر دندان تراشیده می شوند؟

ممکن است دندان‌های شما در مرحله آماده سازی روکش‌ لمینت نیاز به تراشیدن داشته باشند، اما این واقعاً به وضعیت خاص شما بستگی دارد. اگر دندان‌های بزرگ، خاکستری رنگ و کج دارید، دندانپزشک شما احتمالاً باید آن‌ها را بتراشد تا ظاهری که می‌خواهید بدست آورید. اما اگر دندان‌های کوتاه دارید و یا بین دندان‌هایتان فاصله دارید، نیازی به آماده‌سازی یا اصلاح ندارید. ونیر کامپوزیتی به طور کلی نیازی به تراشیدن ندارد ، در این روش درمانی تقریبا هیچ آسیبی روی دندان طبیعی شما ایجاد نمی شود.

دندان ها در روکش لمینت چقدر تراشیده می شوند؟

میزان تراشیدن به دندانپزشک شما بستگی دارد. 90 درصد مواقع، نیازی به اصلاح بیش از 0.5 میلی متر نیست. (در صورتی که در حال جستجو برای پیدا کردن یک خط کش هستید، 0.5 میلی متر تقریباً ضخامت ناخن شما است) این مقدار از تراش در مورد هر بیمار ضروری نیست، بنابراین ابتدا با دندانپزشک خود مشورت کنید تا نگرانی از نظر تراشیده شدن دندان نداشته باشید.

معایب ونیر دندان

ونیر کامپوزیت ماده ای است که به صورت میکروسکوپی روکشی روی دندان شما ایجاد می کند و ونیر دندان به دندان شما می چسبد.  ونیر دندان را به عنوان چسبی در نظر بگیرید که روی دندان قرار می گیرد. فقط شما این چسب را پس از چسباندن نمی توانید بردارید.

بیشتر بخوانید
بهترین دندانپزشکی در ملارد

بنابراین با وجود اینکه چسب دائمی است، روکش‌های چینی فقط حدود 15 سال دوام می‌آورند و در این مرحله باید تعویض شوند. برای جایگزینی روکش ها، دندانپزشک شما به آرامی و با دقت روکش قدیمی را سوراخ می کند و روند جدید را از اول شروع می کند.

اگر به دندانپزشکی می روید که کاملاً به آن اعتماد ندارید ، شاید بهتر باشد این دندانپزشک را کنار بگذارید. روکش لمینت روش درمانی برگشت‌ناپذیر است، زیرا زمانی که دندان تراشیده می‌شود، نمی‌توان آن را مجددا تراشید و باید تا آخر عمر به روکش دندان ادامه دهید. مزایای ونیر دندان بسیار بیشتر از معایب آن است. اما هنگام استفاده از ونیر دندان توجه کنید که این یک روش درمانی مادام العمر است.

IMG 5120 سایت

مزایای ونیر دندان

  • معمولا مینای دندان کمتری نسبت به روکش لمینت تراشیده می شود.
  • برای انجام این روش درمانی فقط یک جلسه کافی است.
  • هزینه کمتری نسبت به روکش لمینت دارد.
  • اگر آسیب ببینند به راحتی قابل ترمیم هستند. اگرچه کامپوزیت ونیر به اندازه روکش سرامیکی در برابر سایش مقاوم نیست، اما کامپوزیت ونیر را می توان به راحتی و به سرعت ترمیم کرد.

آیا ونیر دندان روش درمانی دردناکی است؟

حداقل می توان گفت که روکش ها ناراحت کننده و وقت گیر هستند. نسسبت به تعداد روکش‌هایی که قرار می گیرد، می‌توانید ساعت‌ها روی صندلی دندانپزشکی بمانید (10 دندان ممکن است حدود سه ساعت طول بکشد.

اگر از درد می ترسید، قبل از شروع روند درمان ونیر دندان به دندانپزشک اطلاع دهید تا با استفاده از بی حسی موضعی درد را کاهش دهد. معمولاً بیماران چند ساعت پس از از بین رفتن بی حسی درد جزئی را تجربه می کنند، پزشک ممکن است برای کاهش درد داروی مسکن تجویز کند.

چند روز پس از عمل، اغلب یک دوره سازگاری وجود دارد که در آن ممکن است نیش شما از بین برود و احساس درد شدید داشته باشید. در صورت بروز هر کدام، دندانپزشک شما می تواند دندان‌های شما را اصلاح کند و مواد کامپوزیتی اضافی بین دندان‌هایتان را پاک می‌کند. گفته می شود، این همه درد موقتی است. دکتر آپا می‌گوید که هر یک از بیمارانش فراموش می‌کنند که دندان‌هایشان را انجام داده‌اند، زیرا بعد از یک ماه یا بیشتر احساس می‌کنند که دندان‌هایشان طبیعی است.

قبل از اینکه از ونیر کامپوزیت استفاده کنید به 5 نکات کلیدی باید توجه کنید:

  1. قبل از ونیر کامپوزیت ، دندان ها و لثه های شما باید سالم باشند. دندانپزشک شما می تواند بیماری یا پوسیدگی را قبل از قرار دادن ونیر دندان درمان کند.
  2. ونیر دندان برای بیمارانی که دندان‌های خود را به یکدیگر فشار می‌دهند یا به هم می‌سایند، انتخاب مناسبی نیست. اگر دندان‌های خود را به هم فشار می‌دهید یا به هم می‌سایید، دندانپزشک به شما توصیه می‌کند هنگام خواب از محافظ دندانپزشکی استفاده کنید.
  3. اگرچه دندانپزشک شما به میزان جزئی دندان را می تراشد، اما پس از برداشتن مینای دندان نمی‌توان این فرآیند را بازگرداند.
  4. این امکان وجود دارد که روکش ها به مرور زمان شل شوند. در این صورت ممکن است روکش جدیدی مورد نیاز باشد.
  5. مانند تمام مراقبت های دندانپزشکی، تمام انتظارات خود را با دندانپزشک در میان بگذارید. مراجعه منظم به دندانپزشک برای حفظ سلامت دندان ها و لثه ها ضروری است.
بیشتر بخوانید
تغذیه بعد از ایمپلنت دندان به چه صورت باید باشد؟

قیمت ونیر دندان یا کامپوزیت ونیر

قیمت هر واحد ونیر دندان 1.250.000 تومان است و قیمت ایمپلنت دندان از 7.500.000 تومان تا 9.000.000 بر حسب نوع ایمپلنت و جنس روکش متغیر خواهد بود. تمامی مراحل ونیر دندان ، کامپوزیت دندان توسط متخصص جراح فک و صورت و متخصص پروتز دندان در کلینیک دندان پزشکی آرمانی انجام می شود.

با توجه به تغییرات قیمت مواد مورد استفاده در این روش های درمانی ، رنج قیمت ذکر شده در این قسمت فقط برای 12 آبان ماه 1400 معتبر می باشد. برای اطلاع از قیمت بروز ونیر دندان ، کامپوزیت ونیر و روش های درمانی دیگر به راحتی می توانید از طریق پیام رسان واتس آپ و یا تماس مستقیم با کلینیک دندانپزشکی آرمانی با ما تماس بگیرید.

IMG 4708....... سایت

قیمت کامپوزیت ونیر در کرج

قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر در کرج 1.250.000 تومان است. تمامی مراحل ونیر دندان ، کامپوزیت دندان توسط متخصص جراح فک و صورت و متخصص پروتز دندان در کلینیک دندان پزشکی آرمانی انجام می شود.

با توجه به تغییرات قیمت مواد مورد استفاده در این روش های درمانی ، قیمت ذکر شده در این قسمت فقط برای 13 آبان ماه 1400 معتبر می باشد. برای اطلاع از قیمت بروز ونیر دندان ، کامپوزیت ونیر و روش های درمانی دیگر به راحتی می توانید از طریق پیام رسان واتس آپ و یا تماس مستقیم با کلینیک دندانپزشکی آرمانی تماس بگیرید.

آیا پس از ونیر کامپوزیت دندان ها را باید مسواک زد؟

پس از ونیر دندان زمان مناسب برای بازنشستگی مسواک نیست. برای اینکه روکش های خود را برای طولانی ترین زمان ممکن استفاده کنید، باید حداقل دو بار در سال برای جرمگیری به دندانپزشک مراجعه کنید و در مورد مسواک زدن و نخ دندان کشیدن توجه ویژه ای داشته باشید. باید مانند دندان های طبیعی خود از ونیر کامپوزیت مراقبت کنید. اگر این کار را نکنید، باید آنها را زودتر از زمان موعود تعویض کنید.

باید به این نکته توجه کنید، ونیر دندان و روکش لمینت از ایجاد پوسیدگی دندان جلوگیری نمی کند. برای جلوگیری از بیماری های لثه و پوسیدگی دندان مسواک زدن باید ادامه یابد تا اطمینان حاصل کنید که ماندگاری ونیر کامپوزیت را افزایش دهیم.

IMG 4708.....1 سایت

آیا ونیر دندان ارزشش را دارد؟

اینکه آیا ونیر دندان ارزشش را دارد یا خیر، بستگی به احساس شما نسبت به وضعیت فعلی دندان ها ، میزان هزینه ای که می‌خواهید انجام دهید و تعداد جلسات درمانی مورد نظر دارد. قبل از انجام هر روش دندانپزشکی ، ابتدا در طول یک مشاوره تخصصی درباره مزایا و معایب ونیر دندان بحث می شود تا بتوانید کاملاً متوجه روند درمان شوید.

نسبت به نوع درمانی که می‌خواهید انجام دهید، گزینه‌های جایگزین مانند ارتودنسی یا سفید کردن دندان ممکن است برای شما بهترین روش درمانی باشد.


دریافت نوبت آنلاین

"*" indicates required fields

YYYY slash MM slash DD

 

کلینیک تخصصی دندانپزشکی آرمانی

یکی از مجهزترین و بهترین کلینیک های دندانپزشکی شهریار می باشد که در راستای خدمت رسانی به هموطنان عزیز مطابق با استانداردهای روز دنیا از سال ۱۳۹۴ با همکاری دندانپزشکان مجرب ، متخصصان دندانپزشکی و اساتید دانشگاه شروع به فعالیت نموده است. کلینیک دندان پزشکی آرمانی با بکارگیری بهترین و مرغوبترین مواد دندانپزشکی سعی در ارتقاء کیفیت خدمات در جهت حفظ و بهبود سلامتی مراجعین محترم دارد . بر این اساس با افتخار و اطمینان کامل کلیه خدمات دندانپزشکی در شهریار خود را بصورت تضمینی و با گارانتی واقعی ارائه می کند .

نوشته های مشابه

مراحل ایمپلنت دندان
وبلاگ

مراحل ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان، یک رویه پزشکی پیشرفته است که برای جایگزینی دندان‌های از بین رفته با دندان‌های مصنوعی به‌کار می‌رود. این…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید