آرامبخشی دندانپزشکی

آرامبخشی دندانپزشکی می تواند مانع از ترس و فوبیای دندانپزشکی بیماران مضطرب شود. این دسته از بیماران نیاز به درمان دندانپزشکی دارند ولی به دلیل ترس یا اضطراب از مراجعه به دندانپزشک اجتناب می کنند. ما همه چیز را درباره آرام‌بخشی دندانپزشکی در کرج توضیح می‌دهیم و تمام دستورالعمل‌هایی را که به بیماران در کلینیک‌های خود در کرج و شهریار ارائه می‌دهیم، توضیح می‌دهیم. آرامبخش دندانپزشکی که در کلینیک دندانپزشکی آرمانی انجام می شود ، برای بیمارانی که از دندانپزشک می ترسند یا برای درمان های طولانی مدت توصیه می شود. همچنین آرامبخشی برای کودکانی که همکاری مناسبی ندارند و یا معلولین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آنچه در این مقاله می خوانید

آرام بخشی دندانپزشکی چیست؟

آرام بخشی دندانپزشکی تکنیکی است که به شما امکان می دهد در طول مدت درمان دندانپزشکی با استفاده از دارو آرام باشید. درمان با آرام بخشی دندانپزشکی به ویژه در افرادی که بسیار عصبی هستند یا از دندانپزشک می ترسند، توصیه می شود. در کلینیک دندانپزشکی آرمانی از این روش در کاشت دندان نیز استفاده می کنیم. البته در مواردی که نیاز به کاشت چندین واحد ایمپلنت می باشد ، این روش آرامبخشی را توصیه می کنیم.

انواع آرامبخشی دندانپزشکی

آرام بخش خوراکی که از طریق داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک صورت می گیرد. آرامبخشی آگاهانه که می توان آن را با استنشاق اکسید نیتروژن و تزریق داخل وریدی اجرا کرد. در کلینیک دندانپزشکی آرمانی، آرام‌بخشی درون وریدی را توصیه می‌کنیم، زیرا بی‌ خطر است و اجازه می ‌دهد تا مقدار آرامبخشی بر اساس نیازهای هر مرحله از فرآیند دندانپزشکی تغییر کند.

دستورالعمل های آرامبخشی دندانپزشکی

بیمارانی که قرار است تحت درمان به کمک آرامبخشی دندانپزشکی آرمانی قرار گیرند، باید این نکات را مطالعه کرده و دستورالعمل های توصیه شده را دنبال کنند:

 • با معده خالی به کلینیک مراجعه کنید: ۶ ساعت قبل از مداخله باید با معده خالی، یعنی بدون خوردن غذا به کلینیک دندانپزشکی آرمانی مراجعه کنید. نوشیدن آب تا ۲ ساعت قبل مجاز است.
 • هنگام مراجعه با همراه بیایید یا از او بخواهید که شما را بیاورد.
 • داروهایی را که دندانپزشک تجویز کرده است ، به طور منظم مصرف کنید.

داشتن همراه به این دلیل است که پس از آرامبخشی دندانپزشکی، اگرچه به طور کامل هوشیاری خود را به دست می آورید ، ولی همچنان تمرکز کافی نخواهید داشت. بنابراین توصیه می کنیم که یک نفر همراه خود داشته باشید و تا روز بعد رانندگی نکنید.

در چه مواردی آرامبخشی دندانپزشکی توصیه می شود؟

در کلینیک های دندانپزشکی آرمانی در شهریار و کرج، آرام بخشی دندانپزشکی به ویژه در موارد زیر توصیه می شود:

 1. درمان های پیچیده و طولانی مدت دندانپزشکی که می تواند باعث ناراحتی و درد شدید بیمار شود.
 2. درمان ایمپلنت دندان با تعداد کاشت زیاد
 3. بیماران مبتلا به ترس یا فوبیای دندانپزشکی
 4. بیماران غیر همکار
 5. کودکان
 6. بیماران معلول

در ادامه مقاله به توصیه‌ها و دستورالعمل‌هایی می‌پردازیم که بیماران باید قبل از مراجعه برای درمان دندانپزشکی همراه با آرام‌بخشی آگاهانه رعایت کنند. آ ما در آرام‌بخشی دندانپزشکی پیشگام هستیم و به ‌ویژه در روش های درمانی پیچیده و طولانی‌ مدت مانند ترمیم کامل دندان ها با ایمپلنت‌ دندان و بیماران مبتلا به فوبیای دندانپزشکی توصیه می‌کنیم.

این درمان دندانپزشکی همچنین در بیمارانی است که زمان محدودی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. کلینیک دندانپزشکی آرمانی امکان انجام درمان های دندانپزشکی طولانی مدت را در یک جلسه فراهم می کند. در طول کل درمان دندانپزشکی، متخصص بیهوشی حضور خواهد داشت که وظیفه نظارت، کنترل علائم حیاتی و وضعیت بیمار را بر عهده دارد و آسایش شما را در کل مراحل دندانپزشکی را تضمین می کند.

آیا آرامبخشی در دندانپزشکی خطرناک است؟

آرام بخشی دندانپزشکی یک تکنیک بسیار ایمن و بی خطر است. بزرگترین خطراتی که ممکن است شما را تهدید کند. آلرژی یا اختلال تنفسی است که بسیار نادر هستند. ما در کلینیک دندانپزشکی آرمانی متخصص بیهوشی با تجربه داریم. در آرامبخشی دندانپزشکی، متخصص بیهوشی و آرامبخشی در تمام مدت درمان شما را تحت نظر دارند.

آیا در طول درمان دندانپزشکی تحت آرامبخشی احساس درد می کنم؟

مزیت آرامبخشی آگاهانه این است که بتوان سطح آرامبخشی بیمار را با توجه به نیازهای بیمار، تنظیم کرد. آرامبخشی همراه با بی حسی موضعی است که جراحی را تسهیل می کند زیرا خونریزی را کاهش می دهد. مزیت این روش درمانی این است که بیمار پس از اتمام روند درمان دندانپزشکی هیچ یک از مداخلات انجام شده را به یاد نمی آورد.

آیا آرام بخش درد دارد یا احساس درد می کنیم؟

این روش ها با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود که کیفیت و راحتی بیمار را بهبود می بخشد زیرا هیچ محرک دردناکی وجود ندارد. بزرگترین مزیت این روش درمانی این است که بیمار از زمانی که دندانپزشک در حال انجام بی حسی موضعی است، بی اطلاع است. علاوه بر این، متخصص بیهوشی از مسیر داخل وریدی برای تجویز کورتیکواستروئیدها و داروهای ضد درد استفاده می کند که پس از پایان عمل هیچ احساس دردی نمی کنید.

از چه سنی می توان آرام بخشی دندانپزشکی را انجام داد؟

از سن پنج سالگی می توان آرامبخشی دندانپزشکی را انجام داد. در سنین پایین تر توصیه می شود که این روش را در یک مرکز بیمارستانی انجام شود.

آیا حتی در صورت داشتن بیماری خاص می توانم درمان آرامبخشی دندانپزشکی را انجام دهم؟

در کلینیک دندانپزشکی آرمانی متخصص بیهوشی سابقه پزشکی شما را بررسی می کند و بر اساس مورد خاص شما عمل می کنند. به طور کلی، اگر بیماری که از آن رنج می برید کنترل شده باشد ، هیچ منع مصرفی وجود ندارد.

ملاحظات آرامبخش در بیماران دیابتی

بیماران دیابتی وابسته به انسولین

 • اگر مداخله دندانپزشکی صبح انجام می شود: صبح انسولین مصرف نکنید و با معده خالی بروید.
 • در صورت مداخله در بعدازظهر: تجویز انسولین و صرف صبحانه سبک در صبح توصیه می شود ، فاصله ۶ ساعته بین صبحانه تا مراجعه شما به کلینیک ضروری است

بیماران دیابتی غیر وابسته به انسولین تحت درمان رژیم غذایی خاص

باید رژیم غذایی منظم و دستورالعمل های پزشکی را به دقت دنبال کنید.

بیماران دیابتی غیر وابسته به انسولین تحت درمان ، داروهای خوراکی ضد دیابت

 • مصرف داروی آنتی دیابت خوراکی را یک روز قبل از عمل متوقف کنید.
 • در تمام بیماران دیابتی، پس از ورود به کلینیک، قند خون هم قبل و هم بعد از عمل کنترل می شود.

اگر باید با معده خالی بروم، آیا می توانم داروهایم را مصرف کنم؟

اگر دارو دو ساعت قبل همراه با یک چهارم لیوان آب مصرف شود، می توانید دارو را مصرف کنید.

آیا می توانم داروهایم را بعد از آرمبخشی دندانپزشکی مصرف کنم؟

هنگامی که از بی حسی موضعی بیدار می شوید، زیرا داروی آرام بخش استفاده شده بسیار کوتاه مدت است ، به راحتی می توانید از دارو های خود استفاده کنید.

آیا آرامبخشی از طریق ماسک اکسیژن یا تزریق انجام می شود؟

در کلینیک دندانپزشکی آرمانی در کرج و شهریار ، یک متخصص بیهوشی حضور دارد که در طول مدت درمان دندانپزشکی در کنار شما حضور دارد. متخصص بیهوشی یک داروی ضد اضطراب به شما می دهد که باعث می شود احساس خواب آلودگی کنید. دارو به صورت داخل وریدی تزریق می شود و به این معنی است که شما دردی احساس نمی کنید و روند درمان دندانپزشکی شما را آزار نمی دهد. ماسک اکسیژن نیز برای افزایش غلظت اکسیژن در بدن و حفظ آن در بالاترین سطح ممکن استفاده می شود آرامبخشی دندانپزشکی را تا حد امکان ایمن تر می کند.

آرامبخش برای غلبه بر ترس از دندانپزشک

در کلینیک دندانپزشکی ما این تکنیک آرام‌بخشی آگاهانه را با کنترل‌ها و با مجوزهای لازم برای سلامتی بیماران ارائه می ‌کنیم. وقتی بیماران خود را از احتمال انجام درمان‌هایشان تحت آرام‌ بخشی مطلع می‌کنیم، با تعجب از این موضوع استقبال می‌کنند.

بسیاری از بیماران آرامبخشی آگاهانه را به بیهوشی عمومی اشتباه می گیرند زیرا بیهوشی عمومی ربطی به این موضوع ندارد، زیرا با بیهوشی عمومی تمام رفلکس های خود را از دست می دهید و تنفس مصنوعی ضروری است. از سوی دیگر، در آرام‌بخشی آگاهانه، بیمار تمام رفلکس‌های خود را حفظ می کنند و می‌توانند به دستورات دندانپزشک برای تسهیل روند درمان‌ دندانپزشکی پاسخ دهند.

آرامبخشی در کلینیک دندانپزشکی آرمانی در کرج و شهریار چگونه انجام می شود؟

برای انجام این روش، متخصصان بیهوشی از روش وریدی استفاده می کنند. که از طریق آن داروهای آرامبخش و مسکن لازم تجویز می شود. بیمار همیشه توسط متخصص بیهوشی تحت نظر خواهد بود. برای بهبود اکسیژن رسانی به بیمار، ماسک اکسیژن از طریق بینی تزریق می شود. داروهای آرام بخش مورد استفاده سریع و کوتاه مدت است و در نتیجه برای درمان های سرپایی ایده آل هستند.

متخصص بیهوشی در پایان مداخله دندانپزشکی برای جلوگیری از ناراحتی بعد از عمل، مسکن های داخل وریدی تجویز می کند. بسیاری از بیماران ، به دلیل ترس یا فوبیای دندانپزشکی از مراجعه به دندانپزشک و انجام درمان های دندانپزشکی مورد نیاز خودداری می کنند. ما در کلینیک دندانپزشکی در کرج و شهریار متخصص تکنیک های آرام بخشی دندانپزشکی هستیم. اگر می خواهید درمان دندانپزشکی خود را با آرامبخش انجام دهید، با ما تماس بگیرید.

تجربه شما از آرامبخشی دندانپزشکی چیست؟

آیا تحت درمان آرامبخشی دندان قرار گرفته اید؟ تجربه خود را برای ما در نظرات به اشتراک بگذارید. نظرات شما به ما کمک می کند تا خدمات خود را بهبود پیدا کنیم و ممکن است به حل شک و تردید دیگران کمک کند.

 1. تجربه شما از آرامبخشی چیست؟
 2. آیا آن را به شخص دیگری توصیه می کنید؟
 3. اگر مجبور بودید دوباره این کار را انجام دهید ؟
 4. آیا از آرامبخش احساس ناراحتی یا ترس کردید؟
 5. روند درمان شما سریعتر انجام شد؟
 6. آیا می دانستید که این روش ها را می توان تحت آرامبخشی در دندانپزشک انجام داد؟
 7. اگر از دندانپزشک می ترسید، آیا ترس شما با آرامبخشی کاهش یافته است؟

پست های مرتبط

بیماری رشد استخوان در دهان

۰
بیماری رشد استخوان در دهان آیا باید نگران رشد استخوان در دهان خود باشید؟ اگر رشد غیرطبیعی استخوان در دهان…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

خروج از نسخه موبایل