چه کسانی احتیاج به ارتودنسی دارند ؟

هر روز پیام های زیادی به دست ما میرسد در خصوص معرفی و شرایط ارتودنسی تنها متخصص ارتودنسی می تواند تشخیص دهد که بیمار نیاز به ارتودنسی دارد یا خیر این درمان به دلایل مختلفی انجام می شوند که تنها یکی از آنها زیبا سازی و افزایش اعتماد به نفس بیمار می باشد و بقیه مربوط به افزایش سلامت دهان و دندان است.

متخصص ارتودنسی این کار را به کمک ابزار های خاصی که شامل سوابق بیماری های دندان ، معاینه ی بالینی، مدل های گچی ساخته شده از دندان بیمار، عکس برداری با اشعه X هستند، انجام می دهد و سپس بر این اساس برنامه درمانی آغاز خواهد شد.

اورتودنسی از پیشرفت های عالی و چشم گیر در علم دندانپزشکی است. افرادی که از اختلالات دندانی یا فکی رنج می برند، می توانند از روش درمانی ارتودنسی برای برطرف کردن مشکلات خود اقدام نمایند.انتخاب روش ارتودنسی و اینکه از چه روش درمانی یا دستگاه ارتودنسی استفاده کند در وهله اول به عهده پزشک متخصص ارتودنسی است

احتیاج به ارتودنسی و بهترین سن ویزیت ارتودنسی ۷ تا ۸ سالگی می باشد که در آن زمان متخصص ارتودنسی می تواند نیاز و یا عدم نیاز به ارتودنسی و یا بهترین زمان شروع درمان همچنین نوع طرح درمان را مشخص نماید . انجام ارتودنسی برای افرادی که از بهداشت دهان و دندان ، سلامت استخوان و فک برخوردار باشد امکانپذیر است و بسیاری از بزرگسالان نیز حتی در سنین بالا از این درمان بهره‌مند می‌شوند پس بهتر است ابتدا کمی در مورد دندان ها توضیح دهیم.

دندان ها در بسیاری از افراد در زاویه درست و فاصله مناسب از هم رویش نمیکنند در بعضی افراد دندان‌ها ممکن است خیلی نزدیک به ‌هم یا روی هم رویش پیدا کنند و بدین‌ترتیب نامرتب و شلوغ خواهند بود. نکته بعدی به تفاوت سایز فک و دندان‌ها برمی‌گردد، یعنی امکان دارد فک کوچک بوده ولی دندان‌ها بزرگ باشند که دراین‌صورت دندان‌ها شلوغ به‌نظر می‌رسند. برعکس این حالت هم باعث می‌شود، بین دندان‌ها فاصله ایجاد شود. درمواردی مانند، افتادن و از دست دادن زود هنگام دندان‌های شیری یا دائمی، برخی از انواع مشکلات پزشکی، تصادف و عاداتی مثل مکیدن شصت دست و… هم می‌تواند منجر به بروز این اختلالات شود. در آخر اینکه افراد زیادی که دچار نامرتبی دندان هستند گاهی با ظاهر خود مشکل دارند. ارتودنسی به آنها کمک می‌کند لبخند زیباتری داشته باشند.

چه کسانی احتیاج به ارتودنسی دارند ؟
روزهای ویزیت و مشاوره با متخصص ارتودنسی دوشنبه و یا سه شنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ می باشد.ویزیت و طرح درمان متخصص ارتودنسی با اخذ وقت قبلی انجام خواهد شد .

درباره نویسنده

پست های مرتبط

معرفی دندانپزشک خوب در کرج

معرفی دندانپزشک خوب در کرج

۰
معرفی دندانپزشک خوب در کرج از دندانپزشک فعلی خود راضی نیستید، اما باید امروز به یک دندانپزشک مراجعه کنید؟ به…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید